Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz kezo0 #1853 üzenetére

    OK, most már be tudtam lépni... Addig-addig kapcsolgattam ki-be a routert, mígnem egyszer csak azt vettem észre, hogy hiába nyomom ki a hátoldalán a kis nyomógombot, az előlapon akkor is égve maradnak a ledek! Ezután már akárhogy nyomkodtam a gombot, a router nem akart kikapcsolni ettől. Szóval úgy tűnik, beszart rajta a ki-bekapcsoló gomb, és valószínűleg már korábban sem áramtalanította "rendesen" a routert és/vagy a gomb újbóli megnyomásával történt visszakapcsoláskor nem boot-olt be normálisan. (Egyszer fel is tűnt, hogy amikor lehúztam az USB-portjáról a rácsatlakoztatott külső HDD-t, a routeren égve maradt az USB-porthoz tartozó led, de a sok probléma közepette átsiklottam eme "apróság" felett.)
    Mikor kiderült, hogy a hátsó főkapcsoló nem működik rendesen, akkor már úgy áramtalanítottam, hogy kihúztam a routerből a tápvezetéket, és az újbóli áram alá helyezés után már minden működött rendesen, a router konfig. felülete is egyből elérhetővé vált.

    Szóval most megy minden rendesen, viszont kipróbáltam, és sajnos egy speedtest-től most is elszáll a netkapcsolat, amint a letöltési sebesség felszalad a max. sávszélesség közelébe (FP 240-es netem van). :(
    Kezdek a routerre gyanakodni, mert amikor pár órája a router kiiktatásával, közvetlenül a UPC-s modemen futtattam le több speedtest-et, akkor azok mind simán lefutottak – igaz, ezek a tesztek az esti csúcsidőben voltak, amikor a letöltésem meg se közelítette a csomag maximumát, és csak olyan 130-160 Mb/s-ot mértem mindannyiszor.
    A routeren egyébként a legfrissebb gyári fw van, ami valamikor januárban jött ki. Okozhat az gondot, hogy a fw frissítése után nem töröltem az NVRAM-ot? Az az igazság, hogy én már jópárszor frissítettem fw-t ezen a routeren, de mivel sem az Asus driver-letöltős oldalán, sem a router konfig. felületén nem olvastam, hogy ezt kötelező lenne minden firmware update után megtenni, ezért én még sosem csináltam, és soha nem is volt ebből gond...

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák