Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz #20221952 #10833 üzenetére

    Ezt hogy érted, hogy az optikai "kábel van összekötve a nappaliba bekötött koax kábellel"? Például egy ilyennel?

    Ennek darabját, ha jól emlékszem olyan 4400 HUF -ért mérték. Ugye 2 db kell - a nappaliba menő kábel két oldalára.

    Most szólok, hogy ez max. 10 Mbps -t visz át (azaz csak IPTV -re nagyon csücskösen elég lenne, ha tudná - de másra nem) - azt is leginkább csak a szerencsésebb pillanataiban. Azaz az IPTV -d szoáré lesz. Nem kicsit - nagyon. Ezt már nem is szokták kiajánlani a T -sek, mert kb. minden esetben cserélniük kellett és általában UTP húzás lett a nóta vége. Nem lehetne átugrani ezt a közbenső fázist még most a megvalósítás alatt?

    Powerline. Lenne mondjuk egy half-duplex (azaz nem full-duplex) 250 Mbps -ed a hátsó szobába? Amennyiben a közeli szobába is lenne Powerline -ozás az ottani PC -nek, akkor meg a fele se lenne összesen (azaz mindenhova)? Ezt is plussz pénzért?

    Ezeket a plussz pénzeket ugye Te állnád? Meg a 2000/1000 Mbps -es internet havidíját is? Szerintem most szólj, hogy Neked elég lenne a legkisebb opció, mert még egy 100 Mbps -es internet (ez ugye full-duplex és lehet akár szimmetrikus is) is brutális overkill lenne a hely infrastruktúra képességeihez ...

    Most, ha lenne párhuzamosan UTP és koax is, akkor az azt is jelenthetné, hogy teljesen "szolgáltatófüggetlen" lenne a dolog. Azaz mindegy lenne, hogy a jövőben T van (IPTV -vel) vagy Digi (FTTH -val) vagy bárki más, akkor is lenne internet meg kábelTV is minden szobába. Persze a Telekom "minimum" az UTP kábelezés lenne ...

    Ez így meg a T -hez ... :( A háromból kettő koax egyáltalán nem lenne használva. A harmadik meg vagy igen, de inkább nem. Egy raklap plussz pénzért ...

    Szerintem beszélj a tulajjal. Akár meg is veszed az UTP -t, ha arról van szó, de mind a 3 szobába az menjen legalább. Akár a T -s szerelő áthúzza (nem tudom erre mennyire kapacitálhatóak) vagy bárki semmi idő alatt ...

Új hozzászólás Aktív témák