Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz jim bcs #669 üzenetére

    "AI Suite, EPU, USB3 Boost, Probe, Digi VRM ezeket azért még tedd fel "

    Szia!

    Mivel úgyis újra fogom húzni az egész rendszert nulláról, ezért előtte kipróbáltam az AI Suite II programokat. Aki nem akar tuningolni és állítgatni, azoknak szerintem szükségtelenek, és csak teleszemetelik a rendszert.

    Asus ASUS AI Suite II ezeket tartalmazza:
    - ASUS Update: BIOS frissítéshez való, szükségtelen, mert pendrive-ról is lehet frissíteni.
    - DIGI+ VRM: Tuningra való, nekem nem kell.
    - EPU: Ez az egy érdekelt igazán, de rosszabb mint a régi P5Q-E-hez való, nem lehet külön futtatni se. Sandy Bridge-nél szerintem már amúgy is szükségtelen, az amúgy is visszavesz, régebbi generációknál volt haszna.
    - FAN Xpert: venti szabályzás: én speciel letiltom, kézi Zalman-nal szabályzom.
    - GPU Boost: Tuningra való.
    - MyLogo: Boot logo testreszabása.
    - Network iControl: Real-time Network Bandwidth Control, én nem küzdök vele.
    - Probe II: ez egy HW sensor monitor, semmivel se tud többet mint Core Temp vagy HWMonitor vagy Speedfan.
    - System Information: rendszer infók, semmivel se jobb, mint a CPU-Z.
    - TurboV EVO: Tuningra való.
    - USB 3.0 Boost: Ez elvileg USB3 gyorsítás lenne, de nem ajánlja fel az AI Suite telepítő. Külön kézzel se tudtam felrakni. Fos.

    Ezek után uninstall mindet. Azonban utána maradt egy csomó szemét, nem szed le mindent, legalább 4 db service a rendszeren maradt és futott.

    A maradékok eltávolításához:
    - Service-ek leállítása, Startup kézi legyen.
    - Reboot
    - CMD admin joggal:
    sc delete "asComSvc"
    sc delete "asHmComSvc"
    sc delete "AsSysCtrlService"
    sc delete "AsusFanControlService"
    - Utána a C:\Program Files (x86)\ASUS mappa törlése.

    Ezt csak azért írtam le, aki nem akar tuningolni, és szemetelni a rendszert, ezeket fölösleges felrakni. Ami ténylegesen kell és elegendő, az alábbiak:
    - Intel Chipset driver, nem az Asus honlapról, hanem Intel honlapról.
    - Intel HD Graphics driver, nem az Asus honlapról, hanem Intel honlapról.
    - Realtek HD Audio Codec, nem az Asus honlapról, hanem Realtek honlapról.
    - Realtek LAN, nem az Asus honlapról, hanem Realtek honlapról.
    - Marwell SATA 6G, ezt csak az Asus honlapról lehet letöltni.

    És szerintem ennyi elég.
    Az Intel Rapid Storage-dzsal kapcsolatos negatív tapasztalataimat fentebb már kifejtettem, nekem az se kell.

    Aki SSD-t használ, azoknak szóba jön a többi Intel akármi, azokat nem próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák