Új hozzászólás Aktív témák

  • gabro0

    őstag

    Sziasztok!

    Egy új (egy hetes) általam összerakott gépről van szó.
    Mivel a rendelt tápot nem sikerült leszállítania a boltnak, ezért a régi számítógépem tápjával indítottam el először. A gép elindult, CD-ről felraktam az SSD-re a Windowst, alaplaphoz kapott programokat, majd szép sorjában a többit. A telepítések között többször újra lett indítva a gép. Eddig semmi probléma nem volt. Ekkor még minden működött, leállítottam a gépet. Pár nap múlva mikor megkaptam az új tápot, rögtön nekiálltam beszerelni. Minden szükséges csatlakozót rádugtam a helyére.

    Nagy örömmel indítottam el, a Windows betöltött majd jött egy Asus-os hibaüzenet (ha jól emlékszem valami EPU problémája volt). Nem foglalkoztam vele, mondtam neki, hogy ok. Pár másodperc múlva váratlanul leállt a gép.
    Megpróbáltam elindítani, megint jött a hibaüzenet, de most nem okéztam le. Vártam 10 percet, hogy most mi lesz, de nem állt le, működött. Majd megint leokéztam, és láss csodát megint leállt, úgy mint korábban.

    Harmadszor is indítottam, végigment az indítás előtti ellenőrzésen, majd a rendszerindító eszköz problémára utaló led világított kikapcsolásig. Erre én lehúztam az SSD-t, rádugtam egy hagyományos vinyót, ugyancsak CD-ről. Szokás szerint betöltött, szerettem volna elkezdeni a telpítést, majd váratlanul ezt írta ki a monitorom: Mode not supported.
    Kikapcs, indít, ugyanez.
    Majd újra.... most ott tartok, hogy a ventilátorok éppen megmozdulnak kigyullad a processzor ellenőrző led, majd leáll..... mindezt egy szempillantás alatt.

    Csináltam BIOS resetet, az elem kivételével is próbálkoztam, de egyik sem segített.
    Az alaplapról lehúztam minden (hang, házventi, sata) csatlakozót hátha valamelyik nem volt rendesen rádugva, de így sem sikerült életre kelteni. Nincs több ötletem.

    Valószínű valamelyik alkatrész cseréje lesz....

    Az alaplap egy sima Asus P8Z77-V.
    Az új táp egy Cooler Master Silent Pro M2 420.

    Ha van valami ötleted, írd meg kérlek! Köszönöm, hogy végigolvastad.

Új hozzászólás Aktív témák