Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tigipuf

    senior tag

    válasz AtaWrc #3386 üzenetére

    Így kapásból amikre emlékszem:
    A dx ,d1( ugyanaz csak a csatolófelület más),elvileg valamivel komolyabb,minőségibb alkatrészekből épül fel(legalább is kinézetre) mint a ds.
    A dx,d1 dolby digital live dekódolást tud,a ds DTS-t.
    Állítólag a füleseket jobban kihajtják a dx,d1 tipusok mint a ds(magyarul hangosabban szól a fülesed,de ezt is csak itt írta vaklaki én nem tudom,az biztos hogy a d1-m maximálisan elég az AKG450-hez.
    De viszont a ds-n cserélhető a műveleti erősítő,tehát olyan tipust teszel bele aminek a hangzása a te igényednek megfelelő.
    Erről viszont dudika 10 fórumtárs többet tudna mesélni,egyébként is ott van a témában ,és a segítőkészségével se szokott gond lenni :) ,meg amúgy is helyreigazítja ha valami baromságot hordtam volna össze így hirtelenjében :DD !
    Ha meg csak a digitális kimenetet használnád akkor meg szerintem tök mindegy.....

    [ Szerkesztve ]

    "Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

  • bozont

    veterán

    válasz AtaWrc #3393 üzenetére

    A lényegi különbség, hogy a D1 és DX a DDLive-ot támogatja, a DS meg a DTS Interactive technológiát. Ezek szükségesek ahhoz hogy a játékok 5.1-ben szóljanak digitális kimeneten (meg win7 esetén egy pici trükközés, ami a windows hibája mert digi kimeneten csak stereo jelet képes kiküldeni még szerencse hogy a Xonar drivere felül tudja ezt bírálni). Ehhez bőven elég a DS is, nem lesz jobb hangja a másik kettőnek. Így utólag én is azt venném, de mikor a D1-et vettem nem sokkal az után jelent meg a piacon a DS.

  • bozont

    veterán

    válasz AtaWrc #3396 üzenetére

    Nem vészes, csak attól függően mit hallgatsz váltogatni kell windowsban a digitális és analóg kimenet között (nekem egy házimozi erősítőre van rákötve optikai kábellel). Például a DD és DTS hangsávok (5.1 is) gond nélkül átmenne akkor ha digitális kimenet van beállítva. Viszont ilyenkor nem működik a DDlive, vagyis a játékok csak stereoban szólnak. Ha azt akarom hogy működjön az 5.1, akkor a windows hangbeállításoknál át kell állítani analóg hangkimenetre, így már képes többcsatornás hangot továbbítani a windows hangkezelője és szerencsére a Xonar drivere ezt utána felülbírálja és digitális kimeneten küldi ki a jelet.
    Remélem érthető volt valamennyire, de azért röviden:

    DD és DTS hangsáv esetén:
    digitális kimenet (windows) - digitális kimenet (xonar driver)

    játékok (és összes többi) esetén:
    analóg kimenet (windows) - digitális kimenet + DDLive/DTS Interactive (xonar driver)

    "Összes többi" alatt a stereo hangsávval rendelkező filmekre és zenékre gondoltam, ha azt szeretnéd hogy az összes hangszórón megszólaljanak. Mondjuk, ez működhet az első esetben is, akkor a a vevőegység (erősítő, vagy a Logitech dekódoló egysége) támogat valami hasonló eljárást. Asszem a Logitech tudja a ProLogic II-t, így a Te eseteben mindkettő lehetőség él.

Új hozzászólás Aktív témák