Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Integra #3402 üzenetére

    ebben csak annyit tudok segíteni - már ha 1általán segítség - hogy már egy Xonar D1-el és HD555-tel analógon, CS 1.6-ban (driverben és a játékban mindenféle térbeli effektet, azaz A3D, EAX, Dolby headphone, stb., kikapcsolva) is tökéletesen lehet érzékelni a teret sima stereo beállítás esetén is (mondjuk ebben a HD555 is belesegít, mert a térérzet ebben eleve jól van megoldva), mégpedig olyannyira, hogy sokszor a hang ment meg engem is (aztán jön az "ezt nem hallhattad" duma persze :B )

    úgyhogy ha a D1 képes erre, akkor az STX is az lesz szvsz, sőt erre az sztem is overkill, de ugye te tudod, hogy pontosan mire is van szükséged, így ebbe nem szólok bele, meg nem is akarok

    egyetértek bozonttal abban is, hogy pl. egy Dolby Headphone szétszedi a hangképet, semmiféle jobb térbeli hangzást nem érsz el vele - lehet, hogy olcsóbb füleseken valóban tapasztalható valami térbeli javulás, ha ez be van kapcsolva, meg az is lehet, hogy a Xonar driverében van rosszul implementálva a Dolby Headphone feature, de a fentieket az én tapasztalatom is alátámasztja

  • bozont

    veterán

    válasz Integra #3402 üzenetére

    Ebben az esetben a DS-t biztos nem ajánlanám, tapasztalatok szerint fejhallgató mellé nem jó választás. Viszont véleményem szerint egy D1 vagy DX már bőven megfelelne az igényeidnek, saját tapasztalatból mondom. És ezeken már olyan op-amp került a front csatornákhoz ami jól illik a fejhallgatókhoz is [link] (mondjuk ehhez nem értek annyira).
    A D2 vagy STX már lehet túlzás lenne, bár a legjobb ugye az lenne, ha ki tudnád őket próbálni.

Új hozzászólás Aktív témák