Új hozzászólás Aktív témák

  • Bacusuz

    őstag

    Csatlakoznék én is egy Z87 Fatal1ty Professional lappal mely egy 4770K hajt meg 4,4 Ghz-en.

    Előtte egyZ77 Fatal1ty Professionalt lapot I7 3770K procival használtam.

    Mivel nem vagyok sem számítástechnikában jártas, sem tuning őrűlt így csak a BIOS OC beállításban a Load Optimized Cpu OC Setting ben állítottam 4,4 GHZ tuningra ,mely stabilan visz mindent fagyásmentesen. Izzasztva 80 fok a max , de játék közben nem megy 70 fok fölé,oda is csak ritkán.Alap használat mellett 35 fok az általános. Mindezt egy Corsair H100i –vel hűtök ezért minden csendes és halk normál használatnál.57k ért vettem kiskerben ami szerintem jó ár ,mert az elején jóval magasabb volt az ára.

    A pozitív és negatív véleményeimet + és - jelekkel jelöltem:

    - BIOS nekem kissé túl összetett aminek a felét sem értem bár ez nem a lap hibája.Interneten akartam frissíteni BIOS-tés lefagyott,viszont nem ment tönkre a lap ,később USB ről sikerült a frissítés.Kipróbáltam az easy driver installert is(BIOS-ban beállítom az op. rendszert és letölti pendrive-ra az összes legújabb drivert)hátránya hogy lassú az Asrock driverletöltés oldal neten,ezért megőszülsz mire történik valami,ráadásul ki sem tudsz belőle lépni csak ha végzett.

    - Kivették a jó kis Asrock Instant Boot nevű progit a támogatási listából (ez előre betöltötte a windowst és utána hibernált).Ez atom biztos volt a régi konfigomban ,és kb 6-7 mp alatt felállt a rendszer.Hybernálás és alvó állapot nekem nem jó ,hisz valamiért gyakran random felébred belőlük.

    - Ram fülek gyengék ,erősebb túlnyomástól letörhetnek.(járt nálam egy z87 extreme6 ,amin masszívabb tömör fekete műanyag fülek voltak midkét oldalon)Hozzáteszem az előző lapomon is ilyen gyengék voltak.

    + Win 7 felállása 27mp (minden Win 7 frissítés után,2ssd-2hdd-1dvd-pendrive benne),régi konfigomnál ez 45mp volt

    + Sok USB kivezetés azaz: hátlapi 4 USB2.0 és 4 USB3.0,
    alaplapi 2db USB2.0 dupla, és 2db USB3.0 dupla
    valamint járt hozzá egy elő vagy hátlapra szerelhető 2db os USb3.0 kivezetés

    + Hang! + +
    Ebbe a lapba került egy nénymagos Creative SoundCore hang processzor ,amivel nagyon elégedett vagyok és kiváltotta a hangkártyámat .Adták hozzá a THX Trustudio progit ,mely lekeveri bármely stereo fülesre az 5.1 vagy 7.1 et.Játékhoz Scout mode ,melyet a BF4 ben imádok.

    + Amin csodálkoztam ,hogy a ramjaim GSkill RipjawsX XMP1,3 1866/8-9-9-24- 1.5v-on futnak fagyásmentesen ,míg ugyanezt a régi konfigomnál csak fesz emeléssel sikerült elérnem.

    + Kapott egy folyadékbiztos bevonatot a lap (remélem nem kerül sor a próbára)

    Egy két kép Aida mérésről és a gépről:

    Hirtelen ennyi jut eszembe ,ha kérdésetek van nyugodtan tegyétek fel.

    [ Szerkesztve ]

    ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Új hozzászólás Aktív témák