Új hozzászólás Aktív témák

  • Loha

    veterán

    válasz lazydog #774 üzenetére

    Nekem sikerült most 300-as FSB-vel bebootolnom (2,7GHz) a ramokat 200-on hajtva (3:2), aztán vmilyen smbus driver miatt kékhalált dobott a win... Előző tulaj szerint a proci feszemelés nélkül megy 2,9-et, szóval sztem a lap fingott ki... Lehet emelnem kéne FSB feszt vagy amit még lehet :) A ramom 220-nál nem megy többet tehát a 2,4GHz-et 5:4-es osztóval hajtva még éppen bírja (212MHz)
    A BIOS-ban nekem úgy tűnik, hogy az EIST csak akkor kapcsol ki ha az enhanced halt state-et is kikapcsolom.

    Na ez mind szép és jó, de van egy marhára idegesítő dolog, ami azt hittem megoldódott, de mégsem... Szóval a billentyűzet meg egér csipogásról van szó... Azt gondolom mindenki ismeri, vagy ismeri régről, hogy ha túl sok billentyűt nyom le a billentyűzeten egyszerre akkor a gép elkezd sípolni... A sípolással még nem lenne gond, de a gép is gyakorlatilag megfagy közben, aztán ha abbahagyja a sípolást megy minden szépen tovább... Először a szokásos módon PS/2-re volt dugva a billentyűzetem és az egerem is, ahogy az előző alaplapomnál volt, és eddig semmi olyan jellegű dolgot nem tapasztaltam mint most. Ha mindkét mag 100%-os terheléssel dolgozik, akkor egyetlen egy billentyű lenyomvatartása és az egér mozgatása esetlegesen kattintás vele már előidézi a sípolást, amitől az egérmutató is megfagy. Az egeres része az egerem USB-re dugásával megoldódott (ez csak sejtés, csak remélem :) ), viszont a bill.-es része nem. Csak annyi változott, hogy most már a VGA-t is le kell terhelnem közben és akkor egyetlen egy billentyű lenyomására jön a sípolás és fagy a gép... A falra tudnék mászni tőle... Most vegyek egy USB-t bill.-t hogy hátha megoldódik? Csak az én lapom csinálja vagy másnak is? Mert ha csak az enyém, akkor sztem ezen vmi gáz van a PS/2-es portokkal vagy a Super I/O vezérlővel...

    Akinek PS/2-es billje és egere van az kipróbálhatná, hogy mondjuk 2db SuperPI-t futtat egyszerre hogy 100%-on legyen a proci, és közben lenyom 1-2 gombot és közben bűszen egerészik... :D

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák