Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    Why you'll never buy a house in Ireland

    Angliára is megállja a helyét.

    Azt tudja esetleg valaki, hogy angol fizetésből hogyan lehet a legegyszerűbben magyar ingatlanra hitelt szerezni?
    Angol bankkal külföldi ingatlanra?
    Magyar bankkal külföldi fizetésre?
    Lehetséges egyáltalán? Vagy csak simán bekérnek még pár ingatlant a családtól amire jelzálogot rakhatnak?

    Néha felmerül a gondolat, hogy otthon kellene házat venni, mert hiányzik a család, és távmunkában továbbra is angol cégnek dolgozni, de valahogy nem áll össze a fejemben a kép, hogy hogyan lehetne ezt kivitelezni anélkül, hogy előbb hazaköltözik az ember és elkezd valami magyar cégnek dolgozni.

    Néha jó lenne többet látni a családunkat, rokonainkat, és a szülinapokat és más családi összejöveteleket nem digitálisan ünnepelni.
    Idén még a karácsony is csak virtuális lesz, mert januárban érkezik a baba.

    Gondolkodtunk már azon is, hogy itt venni ingatlant, hogy minél kevesebb ideig fizessük a landlord mortgaget amit már így is túl sok éve fizetünk neki, de ami tetszene, és nem cipősdoboz vagy penészes patkánylyuk, ahhoz úgy tűnik még Nottinghamben is kevés a programozói fizetés úgy, hogy mellette rentet is fizet az ember.

    A következő kb 2 évben mindenképp itt maradunk, mert addigra jön össze a 10 év a minimum nyugdíjhoz.
    Gondolom voluntary NI contributiont csak olyan évekre lehet befizetni amikor itt éltem, tehát otthonról befizetni nem lehetséges, és mivel külföldről dolgoznék távmunkában ezért ide nem vonnának NI/Income Taxot, hanem otthon a NAVnak kelelne befizetni az otthoni tarifát.

    Az ingatlant 2-3 éven belül nem lenne érdemes eladni, és így önerőnk sem maradna egy esetleges otthoni ingatlanra.

    Mindenképpen lépni kell valami hosszútávút 2-3 éven belül, mert addigra az első gyerek elkezd itt preschoolba járni.
    Vagy költözni, vagy maradni.

    Nem egyszerű.

    Van aki költözött haza saját ingatlanba?

    Persze minden porcikám ellenkezik az otthoni bürokrácia ellen, és mindent el fogok követni, hogy továbbra is nyugati cégnek, nyugati pénzért dolgozhassak, mert a forint az híresen ingatag, és ha valamelyik okos beszól valamit amitől bedől a forint árfolyam, akkor azon én csak nyerek.

    Kiváncsi vagyok a tapasztalatotokra/véleményetekre.

Új hozzászólás Aktív témák