Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz Ájvé #112007 üzenetére

    Érdekes, hogy most átváltottál a kommunikációdban a dedikált GPS eszközökre az eddigi telefonos GPS-ekről történő beszélgetésről... :U

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • b0bcat

    addikt

    válasz Ájvé #112007 üzenetére

    Szerintem ti most már elbeszéltek egymás mellett. :U

    Te írtál valamit, amire - pontosítás végett - beírta a kolléga, hogy az A-GPS az nem egy külön vevőeszköz, hanem egy plusz funkció, amivel a GPS-vevővel amúgy rendelkező készülékek pozicionálása meggyorsítható.

    Ez is félreérthető:

    "...nem mondtam, hogy rossz az AGPS, egyszerűen egy olcsóbb és energia hatékonyabb megoldás a normál GPS vevőkkel szemben."

    (Ugyanis A-GPS-vevő - mint külön eszköz - nem létezik.)

    Meg ez is furcsa:

    "...túrázók is dedikált GPS-t fognak használni, nem pedig egy telefon AGPS-re várni térerő hiányában..."

    (A dedikált - különösen túrázáshoz használt - GPS-vevők nem rendelkeznek A-GPS funkcióval, ugyanis nem kommunikálnak más frekvenciákkal, csak a GPS jelet veszik.)

    Erről nem is beszélve:

    "Jó az AGPS, sokaknak ez is bőven elég (nekem is), de bizonyos körülmények között nem versenyezhet a normál GPS eszközökkel."

    (Még egyszer: az A-GPS funkció a GPS funkció feljavítása (a mobil- vagy wifihálózat segítségével, szoftveresen), nem egy külön rendszer. Nem a GPS "alatt" helyezkedik el, hanem akkor már inkább "felette", hiszen javítja a pozicionálás sebességét.)

    Nyilván te magad is tisztában vagy a fentiekkel, csak olyan félreérthetően fogalmaztál a kérdésben az utóbbi hozzászólásaidban, ami tisztázásra szorult fateless kolléga szerint (meg amúgy szerintem is), nehogy megint valami marhaság terjedjen el arról, hogy mi (illetve mi nem) az A-GPS. ;)

    Szerk.:

    Innen indultunk ugyebár:

    "GPS minden telefonba van, vagyis AGPS, de normál GPS ebbe sincs, az is biztos!"

    Ez bizony úgy hangzott, mintha az A-GPS a GPS-nél kezdetlegesebb, butább funkció lenne. :U (Holott ez nem igaz, Amiben nincs GPS-vevő, abban valójában A-GPS funkció sincs. Wifi alapján történő meghatározás lehet - lásd Op3n Dott tablet -, de az nem A-GPS funkció, még ha egyes kínai gyártók annak nevezték is anno. :N)

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák