Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • optikus

    senior tag

    válasz spanyoll #1474 üzenetére

    sztem ezek az 1000.0-as keveresnel tartanak, mert ahany csomag annyi fele. ahogy sikerul. meg ha koveti valaki akkor lathatja hogy havonta ujabb tipusokat hoznak ki, gyanitom azert mert nem tudnak azonos minoseget csinalni igy egyszeruen valtoztatgatjak a csomagolast es a megnevezest.
    felmesz a honlapjukra, mar ott van kapasbol vagy 30 fele csak 600-as. de nem lehet pontosan tudni mi a difi (a keret szinet kiveve) es van egy history is valahol ahol latszik hogy 2011-ben 2 havonta uj emulzio volt a px is, de tovabbi evek nem nagyon vannak.
    sztem ebbol jot soha nem fox kapni, varni nem erdemes, mert akkor en is 4 eve vartam volna hogy jo legyen, de valoszinuleg sosem lesz az (es az ara se fog lemenni). regen se volt a fotozas csucsa az instant, ma meg egy divatos hipster jatek, annak megfelelo magas arral es lowend minoseggel. nem teged akarlak ezzel lehuzni (mivel nekem is rengeteg polaroid gepem volt), csak helyen kell kezelni, ez most egy hullam amit meglovagolnak, kb mint a lomo a muanyag gepekkel es lejart filmekkel, piszok dragan.
    ha minosegre vagysz akkor instax vagy packfilm (ahhoz viszont nem jok a 600-as gepek), mindezt fele aron.
    persze a minoseg ezeknel is relativ, mert az anyag maga nem eles, hiaba hasznal valaki csucs kf obit, nem lesz tole eles, eleve a papir egy kontakt masolat, es a nyerasnyag (negativ) se lehet tul nagy felbontasu. az mondjuk jo jatek hogy a packfilmekrol le lehet szedni a negat es azt beszkennelni, a gepeket is lehet hekkelgetni, stb. pl a 250-es egy eleg jo gep es nem draga:

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák