Új hozzászólás Aktív témák

  • sberci

    tag

    Gyorsban leirom, hatha masnak is kihullott a haja a fos dlna/upnp vagy a samba share miatt.
    Roviden tomoren adott ket corelec-et futtato masina, mindkettore, jo nagy vinyo radugva (ext4-en).
    Amit akarok, hogy oda-vissza lassak egymas vinyojat, ha a masikerol akarok filmet lejatszani. Illetve windowson is siman fel tudjam map-elni.

    problema1: a 2004-es windows update ota nem mukodik a windows 10-ben az anonym eleres a samba share fele. megoldasa egyszeru tamogatja a kodi a user azonositast, igy minden mokolas nelkul a windows alatt fel lehet mountolni a felhasznalo/jelszo parametert megadva. (mindenfele extra opcio bekapcsolasa nelkul)

    problema2: leginkabb akkor jelentkezik, ha a corelecet futtato masinakon atallitjuk a cache meretet, (ami bazi jo dolog, foleg, ha ketten rangatjak a vinyot, de egy kisebb meretu filmnel, par par utan le is all a vinyo, hiszen ramba betolti az egeszet) es samba sharen akarjuk nezni a masik gepen levo filmet. Nem nyomoztam ki pontosan az okat, de a fenti lehetoseggel van osszefuggesbe, mert amint visszallitom alapra a cache-t, kevesbe jelentkezik. Egesz pontosan az, hogy rakattintva egy filmre (samba share), gondolkodik egy picit es leall. Ha a film elindul, akkor pl nem lehet beletekerni, mert leall a lejatszas. Minel nagyobb meretu a film, annal szembetunobb problema, pl egy sima egy gigas (576p) filmnel ossze vissza ugralhatok siman mukodik. Egy 4k-s film mar el sem indult. cache-t kikapcsolva mar bele is lehet tekerni mondjuk fel percet, de ha nagyot szeretnek ugrani 5 perc 10 perc egybol leall a lejatszas. Rohadt idegesito igy nem hasznalhato. (kozben a windowsra map-elt meghajtokkal teljes sebesseggel tudok masolni, minden problema nelkul egyik vinyorol a masikra, amit a vinyo es a halozat elbir (70-100 MIB)

    problema3: haladva a korral akkor hasznalok dlna-t. Regen ez is mukodott jol, sot igy barmelyik modernebb tv is mindenfele extra kutyu nelkul is tud filmet lejatszani, de x ideje, sajnos ritkan hasznalom igy behatarolni sem tudtam pontosabban, egyszeruen nem jelenik, meg mint media forras, se a tv-n, se a masik coreleces media lejatszon, pedig eddig tuti mukodott. Ujrainditva a masinat, vagy csak kikapcsolva/bekapcsolva a upnp szolgaltatast valamelyik eszkoz megint latja, de valamelyik nem. megoldasra nem jottem ra, bohockodtam a routerrel is, semmi nem segitett. Visszatettem egy jo regi coreeleect, amikor tuti mindig ment, egyszeruen ugyanaz a jelenseg, neha latszik, neha nem. rakeresve a neten1-2 eve is sokan szivtak vele. megoldast nem talaltam.

    Akkor nincs megallas, johet az nfs filerendszer, de az nincs a coreelecben.
    szerencsere egy ideje fel lehet tenni ezt a repot a coreelecre, igy kell:
    https://github.com/Entware/Entware-ng/wiki
    Itt meg egy lelkes magyar (talan ezt a forumot is olvassa, leirta szajbaragosan, hogyan is kell eletre keltene az nfs szervert a coreelec alatt)
    https://discourse.coreelec.org/t/how-to-setup-nfs-kernel-server/1124/39

    Miutan elinditottam a szervert, a masik coreelec-es masinan felmountoltam mint (nfs filesystem) nem kell ott mar semmi telepiteni a kliens az rajta van alapbol. Hihetetlen tempoval mukodott, gyakorlatilag, mintha lokalisan lenne radugva a vinyo illetve egybol latta. Tekeres, lejatszas, mint az alom.
    Akkor kihasznalva bar mar hova gyorsulna a windows-on, ott is fel lehet tenni az nfs klienst.
    https://graspingtech.com/mount-nfs-share-windows-10/
    majd ugyanugy felmapelni egy drive-nak mint samban, szoval az elet itt sem valtozott meg es a legjobban idegesito dolgokat kikerultem.
    amen

    Ja, hogy miert szoktam mapelni windowson a vinyokat, mondanam, hogy igy kenyelmesebb masolni, de igazabol rendezgetni a dolgokat es ha epp ram jon az ot perc, hogy a tinymediamanagert hasznaljam(windowos-on a felmapelt kutyuk vinyojan), amivel a legkenyelmesebben lehet a filmekhez az infot osszebanyaszni es szamomra szinten a leglenyegesebb, hogy nem kell a coreelec-en (kodi-n)belul bekapcsolni semmilyen scrapert, meg media library-t, mert valamiert az is a halalom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák