Új hozzászólás Aktív témák

  • footy

    addikt

    válasz Marci6 #51932 üzenetére

    Hat ooo, eleg hosszu folyamat volt, kb 1,5-2 honap. (nem volt mindig kedvem foglalkozni vele)
    - Eloszor kicsereltem a NAS-t mert azt hittem azzal van gond.(Mondjuk nem volt 100%-os)
    - Aztan kicsereltem a POE adaptert, mert mar az sem volt teljesen kerek.
    - Kiprobaltam egy par masik Openelec verziot, amivel ugyanigy megvolt a hiba.
    - Vettem egy masik boxot is, mert az Raspberryt mar reg le akartam loni. Termeszetesen a hiba itt is megmaradt
    - Osszekotottem egy masik switchcsel a NASt es a boxot. (nyilvan ez sem hozott javulast)
    - Futtattam Speedtestet es iperfet amiknel nem volt hiba a sebesseggel
    Ezek utan elkezdtem jatszani azzal hogy NFS vagy Samba. NFS-en kicsit gyorsabb volt ugyan, de a kozeleben sem volt annak a sebessegnek ami elvarhato lett volna. Arra gyanakodtam hogy az NFS ill. SMB verziokkal lehet gond. Aztan ratalaltam egy forumbejegyzesre (Kodi forumon?) ahol ajanlottak a rendszerszintu mountot hasonlo hiba eseten. Azota meg öröm bódottá :DDD
    Igy leirva nem hosszu, de egy parszor mar majdnem felgyujtottam az egeszet :)

    En amugy beleirnam az osszefoglaloba is a rendszerszintu mountot, mert ha kulonbozo OE/CE verziokkal es kulonbozo NASokkal is problema van akkor az egyszerubb usereknek hamar elmegy a kedve a probalgatastol.
    @vargalex?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák