Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz SharpSA #460 üzenetére

    A két dolog kizárja egymást. A Zyxel létrehoz a rendszernek egy EXT3 -at első partícióként (ha jól emlékszem, 500MB körüli méretű), és a többi EXT4. Belakott elmezen ezt csak úgy lehetne, ha előbb a már meglévő EXT4 -et átméretezné. Ráadásul az elejéből kéne elvenni, vagyis minden adatot át kéne mozgatni. Másik Zyxel vinyót befogad, de idegent nem. Költöztetni lehet úgy, hogy először formázni a NAS -sal, létrehozatni a szükséges könyvtárszerkezetet, majd vinyó ki, gépbe be és a könyvtárakba két SATA között gyorsan át lehet másolni a cuccot. Én az egyik vinyót a gép rendszervinyója helyett raktam be, a másikat meg E-Sata -tárba és bebootoltam penről Puppyval, ram módban.

    Lifeforce:
    Nem ismerem a Synology lehetőségeit, de a Zyxel -t kb. már felfedeztem és állítom, hogy egy buhera -kánaán. Az enyém csak egylemezes (de E-SATA -n tud RAID -et), de vannak komolyabbak is (azokban a vas is erősebb). Amikről eddig tudok:
    -telepíthető, gyári extra alkalmazások, hogy csak az foglaljon erőforrást, amire szükséged van). Ezek között FFP (Fonz Fun Plug), Dropbox, Gdrive kliens, Pyload, Transmission, MiniDLNA, Youtube feltöltő és még nagyon sok egyéb.
    -ha ez is kevés lenne, akkor FFP alá rengeteg alkalmazás van (pl. Midnight Commander, screen, stb). Ez egy Python futtatási környezetet használó keretprogram. Telepíthető HDD -re, penre.
    -debian Linux is telepíthető. A többi típust nem ismerem, de a 310 alaplapján megvan a soros port helye.

Új hozzászólás Aktív témák