Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcs

    veterán

    Érdekes ez a topik. :DDD

    Én múlt héten vettem egy sokak által agyonfikázott GeForce GT 640et 2 gigás, DDR3as változatban. Nekem eddig a teljesítménye hatalmas nagy pozitív csalódás, mert jóval többet hozott ki az NVidia ebből a kártyából a mai szemmel nézve már alaposan megnyírbált sávszélességgel, mint gondoltam volna vásárlás előtt.
    Tudom, hogy vehettem volna azonos áron GDDR5el szerelt Radeont, de eddigi tapasztalataimból kiindulva teljesen kiábrándultam a Catalyst driverekből. Akárhányszor volt Radeonom, mindig felbosszantott valami Catalyst nyűg. A hardveres videogyorsítás hol működött, hol nem, a régebbi játékokra való optimalizáltság néhol gyászos volt, és a HDMI-vel is adódtak már gondjaim, ugyanis a nappaliban lévő Samsung tv képét képtelen volt teljesen kitölteni 1920x1080ban, ami a tv natív felbontása. Elismerem, hogy alapvetően remek felépítésű hardvert gyárt az ATi/AMD, de a drivereivel nálam sose sikerült teljesen bevágódnia.

  • mcs

    veterán

    válasz daneeeeee #2156 üzenetére

    1 is elég lett volna valóban, de éppen ez volt készleten. :)
    Valamikor volt 9600GT-m is dupla akkora sávszélességgel, és annak az előnye akkor jött ki, amikor régebbi játékokra raktam fel sokszoros élsímítást nagyobb felbontásokban. Alapvetően 1366x768ban játszok, csak mindig megnézem kíváncsiságból, mit bír nagyobb esetén is az adott kártya.

    gbors: Jelenleg Grid 1/2vel és UT3al játszok, így azoknak bőven elegendőnek bizonyul. A Grid 2 lepett meg főleg, hogy high beállításokon, advanced lightning nélkül, 4x símítással, és 16x anizóval mennyire gördülékenyen fut. (átlag 50-60 fps 40es minimummal kb)
    Akkor lennék igazán bajban, ha például Battlefield 3/4el multiznék, mert annak még az Athlon II X3 sem lenne elég. ;)

Új hozzászólás Aktív témák