Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz hokuszpk #54126 üzenetére

    Nem vagyok benne biztos, hogy értem, amit mondasz.

    "ha tudnanak olyat, hogy a banyaszkartya a minerek alatt 2-3x teljesitmenyu legyen, mint a gamer ( mondjuk a banyaszathoz szuksegtelen elemeket kidob // pl. NV : tensor, rt magok // es a helyukre plusz szamoloegysegeket epitenek be ) akkor elvinnek."

    mármint úgy érted, hogy a bányászok elvinnének egy 2-3x teljesítményű dedikált bányász kártyát?
    Ha erre gondolsz, azzal egyet tudok érteni. Aminek tudomásom szerint nem volt jó fogadtatása az a chip és ram tekintetben megegyező, de kimenet nélküli kártya. Az semmiben nem jobb, mint a gamer változat, csak mondjuk 5-10%-kal olcsóbb, viszont a (gpu-)bányászattal gebasz van, eladhatatlanná válik. Tehát 5-10%-ot megért az, hogy a hardverre van escape plan.

    Viszont én elsősorban arra céloztam, hogy a gpu gyártók nem csinálnak - bár lényegében ugyanezen okból - dedikált hardvert a bányászatra. Senki nem akar abba invesztálni, hogy legyárt egy halom csak bányászatra használható kártyát, amit viszont tényleg csak a bányászok vesznek.

    Egyébként most a covid égisze alatt akár CDNA kártyát is el lehetne adni, ha a bányászat esetleg bezuhanna (bár szerintem nem fog). "Vegyél CDNA kártyát és vegyél részt betegségek kutatásában. Ma egy kártya és annál hamarabb mész kocsmába."

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz hokuszpk #54126 üzenetére

    Nem vállalják be. Egyedi GPU-t tervezni sok pénz, legyártani sokpénz. Ha durran a lufi, minden megy a levesbe. Ugyanaz van, mint 2017-ben. Ott az hiszem mikor durrant a lufi, nVidia bukott is a legyártott motyókon. Akkorát esett a részvény, hogy a befektetőket el is citálta egy kedves erre specializálódott law firm a helyi báróság elé...

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák