Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paprobert

    senior tag

    válasz Malibutomi #46985 üzenetére

    Én azt látom, hogy az új konzolokkal a jelenlegi árazási modell nem tartható. Többet kell adnia minkét gyártónak ugyanazért a pénzmennyiségért, különben nem fognak tudni kártyákat eladni a mainstream-ben. Sokkal többet.

    Ezt többféleképpen meg lehet oldani, de első lépésnek nem lenne rossz, ha a Polaris méretű, most 1.5 éves node-on gyártott Navi10 lassan Polaris árba kerülne.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • Petykemano

    veterán

    válasz Malibutomi #46985 üzenetére

    "RDNA1 refresht max ugy tudok elkepzelni ahogy regebben is csinaltak, hogy felso kategoria RDNA 2, also RDNA1 de minden egy kategoriaval lejjebb csuszik. De ez szerintem nagyon rossz taktika lenne, ezzel maradnanak a second opcio szinten."

    Természetesen ilyesmiről van szó.
    Megmondom őszintén, azt, hogy miért tenne az AMD RDNA1-et a termékvonalba, én se teljesen értem.

    Van egy navi10-zel kb azonos kiterjedésű RDNA2 lapka. Azt a kérdést már én is feltettem, hogy ha az RDNA2 annyival jobb és van azonos méretű lapka, akkor miért gyártják mindkettőt.
    Válaszlehetőségek:
    - a kiterjedés megegyezik, de Raytracing miatt más a célközönség. Viszont egy kártya, ami gyengébb, mint az 5700, viszont RT képes, az elég bénakacsa lenne.
    - nem annyival jobb, de a Navi23 valaki másnak készül (mint a NAvi12)
    - más gyártástechnológiával készül és meghatározó az árkülönbség.

    (#46986) Busterftw
    Tudni semmit, csak bizonyos pletykák és nyomok alapján tippelni, saccolni
    Ismert három RDNA2 lapka, ezek mérete kb 230,350,500mm2.
    De nem mindenből lesz termék, vagy legalábbis piacon kapható. A Vega pro 20 csak apple termék volt. a Navi 12 csak apple termék lett végül.
    Állítólag a Navi21-23 közül is a középső az Apple-nek készül.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák