Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Televan74

    nagyúr

    válasz #85552128 #11678 üzenetére

    Sokan azért váltanak NV -re ,mert a nagyobb tömeg jelenleg ott van.Sajnos az embereknél is létezik a csorda szellem.Bár én mindig azt a gyártót védem,akinek a terméke a gépembe van. :)

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • -Solt-

    veterán

    válasz #85552128 #11678 üzenetére

    Ilyet én is tudok mondani... a teljes RGB támogatás vajon mióta hiányzik az NV driverből? Sokaknak ez biztos nem gond a TN panel előtt, de én konkrétan egy kalibrálást buktam vele, tehát nem csak kellemetlenség, hanem anyagi kár ért miatta... Ezen kívül a zsír új 780 fél évig szívatott azzal, hogy DP kábel használata esetén hidegen nem volt hajlandó elindulni a monitor... áramtalanítani kellett az egész gépet, és csak utána adott képet. Aztán ki tudja melyik driver megoldotta... egyszer csak azt vettem észre, most már jó.

    Ilyen példákat pro és kontra reggelig lehetne sorolni, de ezek még mindig nem indokolják, hogy az egyiket vagy a másikat felül értékeljük, illetve, hogy a másikról kijelentsük, hogy szar. Főleg annak fényében,

    A grafikai hibák jelensége megint több napos vitatéma lehetne, ezért bele sem kezdek itt. A BS valószínűleg hardver hiba, ami ennél a szériánál sajnos bizony nem ritka, ez tény, viszont ez garanciában orvosolható. Ez ugye elég sűrűn hangsúlyozva van, de az már elfelejtődik, hogy például a 6950-ből simán lehetett teljes értékű 6970-t varázsolni, és így az ember jóval olcsóbban jutott az aktuális 1 GPU-s csúcshoz.

    Mint ahogy elfelejtődik sokaknál, hogy az 580 milyen kazán volt... akkor az nem volt gond, most hirtelen a maxvell megjelenésével már ciki lett a nagyobb fogyasztás meg a magasabb hőmérséklet. Mint ahogy anno ciki volt, hogy az AMD havonta (NV több havonta) adott ki drivert... akkor ugye az ment, hogy azért, mert olyan szarok. Most, hogy az NV is szinte havonta jön driverekkel, ez a menő, mert hát így kell ezt... természetesen nem azért mert szarok, hanem mert kellenek az új játékokhoz. :)

    Ha már a drivereknél tartunk. Nem tudom az NV mit bűvészkedik a háttérben a több FPS érdekében, de a 780-m az ETS2-ben több FPS-t hozott mint a 290X. Ez szép és jó, csak amíg a 780 kb 60%-s GPU kihasználtság felett nem bírta a forgó mozgás esetén tartani a fix 60 FPS-t, (fordultál, beesett 55-re, majd 1 másodperc után visszaállt) addig a 290X 90% feletti kihasználtság esetén is stabilan tartja, bárhogy rángatom a fejem (trackir), vagy forgatom az egeret!

    Szóval megint ott tartunk, hogy lényegi különbség nincs... egyik ebben jobb, a másik abban, egyik itt szar, a másik ott, és egyáltalán semmi nem indokolja az "NV-t vegyél az a biztos" mentalitást...

    (#11684) Asbee: Igen, én is úgy látom, hogy az NV oldalán nagyobb az elégedettség, csak azt nem értem a saját tapasztalataim alapján, hogy miért! :) Bárhogy is van, ezzel nagyon-nagyon nehéz lesz bármit is kezdenie az AMD-nek, főleg, ha kitalálják, hogy nem akarnak többet olcsók lenni...

    Na a DELL... én nagyot csalódtam bennük is, de ez most nem ide tartozik! :) Privátban leírhatnád, ha van kedved, hogy mi az ami annyira tetszik abban a gsync-s monitorban.

    [ Szerkesztve ]

    www.smart-bus.hu

Új hozzászólás Aktív témák