Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    Topikgazda

    válasz S_x96x_S #8929 üzenetére

    A vitába nem szándékoznék beleszállni, de a Gigabyte especiel nagyon korrekt ábrákat rak a user manualba az alaplapjai logikai felépítésről.

    Az X670E Aorus eXtreme úgy csinál 4db Gen5-ös M.2 csatit, hogy az "alap" két csati a szokásos 4x/4x sávot kapja, a VGA-hoz menő x16 sávot pedig széttöri egy switch-el szükség szerint a x16-os fizikai csatoló és a két másik M.2 csati között. Más szóval ha az M2B_CPU vagy M2C_CPU M.2 csatiba SSD-t raksz, a VGA-nak máris csak x8 sáv jut...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Albus_D

    senior tag

    válasz S_x96x_S #8929 üzenetére

    A gigabyte X670E-AORUS-XTREME
    ilyen szempontból érdekes .. 4db Gen5 képes M.2 -je van, habár fullosan valószínűleg már csak x2-sávot kap.

    A gigabyte azért jó, mert a manual-ban közzé teszi a block diagramot. Ez egyébként az asus-nál is divat volt sokáig, de kb a ryzen 5000 és alder lake óta sajnos nem teszi közzé.


    Láthatóan 2db gen 5 ssd-t tudsz használni közvetlen a procihoz bekötve, úgy hogy a pcie x16 megmarad, amennyiben a másik kettő gen5 m2 slot is kell, akkor az első pcie x16 feleződik, a második pedig off.

    Az asus-nál ez így néz ki:


    Ott a gen-Z bővítő egységbe kellett rakni az egyik ssd-t, másik pedig a lapra került.

    Ebben messze az intel előtt jár, mert ott már egy procihoz bekötött gen5 ssd is az elsődleges pcie x16 felezi. Ez a ryzen mellett szólt mikor váltottam, és szépen kis is mértem az előnyt.


    2db Crucial gen 5 ssd, egy 2Tb-os és egy 4Tb-os, mindkettő szépen kifutja magát.

    Ebből az intelnél marad a szokásos gen 4 ssd teljesítménye a 7000Mb/s. Persze nem észrevehető, mondjuk windows load time vagy játék betöltés esetében.

    [ Szerkesztve ]

  • omfgk

    addikt

    válasz S_x96x_S #8929 üzenetére

    És akkor jönnek a trükközések.

    Giga már el lett magyarázva.

    Asus ROG Strix X670E-E

    Total supports 4 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports*

    AMD Ryzen™ Desktop Processors
    M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 5.0 x4 mode)
    M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 5.0 x4 mode)
    M.2_3 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 (supports PCIe 5.0 x4 mode))

    AMD X670 Chipset
    M.2_4 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
    4 x SATA 6Gb/s ports

    Kérdezem én, megérte-e az a PCIe 5.0-ás harmadik slot?
    Szerintem nem. Mert bármi kerül bele, felezi a fősínt.

    ROG Hero-nál már kijózanodtak és elég volt a 2db 5.0. Nem 3. Tehát mind a 4db slot-ot meg lehet tölteni.

    B650E-E-nél is ellőtték ezt, csak ott nem a harmadik, hanem a második PCIe 5.0 kedvéért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák