Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Milyen gépet vegyekben, és Lightroom topicban már kiábrándítottak, de azért azt, hogy 13 éve AMD-s vagyok, nehéz feladni :DDD Szóval fő felhasználásként Lightroom / Photoshop céljából raknék össze gépet, és már ki volt nézve az R7 1700, amikor jött a hidegzuhany, hogy (állítólag) az Adobe kb. pont tojik a több szálra, ellenben a kihasznált kevés magon inkább a nyers erőt preferálja (úgyhogy kb. mindenhol intelt javasoltak, pl. az 1700-al pariban az i7-7700-at).
    Én viszont már pont nem fektetnék az 7.gen intelbe, de akkor ki kéne várni amíg a 8.gen-ek megjelennek, hozzá a lapok, és kinövik a gyerekbetegségeket.... szóval lehet mégis maradnék az eredeti tervnél (R7 1700+B350, csak szolidan, no tuning).

    Itt a keresővel láttam, hogy többen használnak Lightroomot Ryzen-en, meg vagytok vele elégedve, van esetleg összehasonlítási alapotok intel alapú konfiggal?
    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz ViZion #17197 üzenetére

    Azt hiszem, dűlőre jutottam, hogy maradok a Ryzennél :DDD

    Egyelőre egy 1600x-re csapnék le (és azt hiszem meg is sürgetem a vásárlást, kb. két hete nézelődök, a DDR4 memóriák 4-5000-t drágultak azalatt.... LOL. Black Fridaykor meg tipikusan nem ezeket a komponenseket árazzák le úgyhogy fölösleges várni, gondolom).

    Egy BQ Pure Rock feltételezem, hogy elég lenne hozzá, húzva nem lesz. Alaplapnak szerintem marad az Asus Prime B350 Plus.

    Memóriából 2x8GB lesz egyelőre, gondolom ha a QVL listán a 4*8-as kit HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16 (HX432C16PB3K2) rajta van, nyilván a 2*8-as is OK lesz?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ispy #17593 üzenetére

    No offense, de: amióta követem a topicot, meg olvasgatom az összefoglalóban a konfig-listákat, azt látom, hogy kb. senki nem akarja natív órajeleken, tuning nélkül használni a CPU-t / memóriát.

    Nem lehet hogy az a baj, hogy mindenki húzni akar? Nem hinném hogy egy AMD-kaliberű cég és az összes alaplap/memóriagyártó olyan sz*rokat gyártott, hogy lassan egy év után nem lehet egy stabil rendszert összerakni belőle.

    Én meg három hete görcsölök, hogy a csillagok állásának megfelelően válogassam össze a dolgaim***, miközben pár napja leesett, hogy valószínűleg egy stock 1600x egy 2400MHz-es memória pont elég lenne a nyugodt élethez.

    Peace, csak ez kikívánkozott belőlem.

    ***amúgy a fene pl. az Asus pofáját hogy július óta nem frissült a QVL lista.

    Szerk:
    OK, eredeti hsz.: "memória gyári órajelen megy" :DDD Akkor viszont komolyan ekkora f*s a Ryzen?

    Szerk2: Ja Crucial :DDD ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz turistakolbi #17596 üzenetére

    "Persze hogy lehetne, mindent alapon járatni. DE"

    Nyilván, mindenki maga dönti ezt el :) :R

    (#17598) hokuszpk "persze, mert aki nemhuzza az nem jar ide"

    Én is idetévedtem, mert nem azt láttam a topic nevében hogy "Ryzen tuning topic", hanem csak "Ryzen topic" :) Kellett 1-2 hét mire leesett, hogy itt az esetek 85%-ában nem arról van szó hogy "szeretnék Ryzen konfigot, mi a tapasztalat a platformról", hanem "szeretnék a felső határon ketyegő Ryzen konfigot, de csak nem akar működni" :DDD

    20 éve mióta PC-t használok, sose tuningoltam, menjen stabilan minden defaulton, én nem idegeskedek rajta hogy munka közben dől össze a rendszer, vagy épp egy bossfightnál fagy szét. Se időm se kedvem napokat szüttyögni a még épp megfelelő órajelek kitalálásával.

    Most ezzel nem akarok belerondítani a topic életébe, látom hogy így ment eddig is, én meg elfogadom hogy sokan keresik a kalandot, és a maximális ár/érték arányt próbálják kisajtolni, csak elsőre nem volt ez tiszta (most már leesett hogy az összefoglaló minden 2. szava "tuning" :D) Amúgy meg hasznos dolgokat olvasok itt, és nyilván le tudom szűrni a magam részére fontos információkat. :R
    EOM.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Ma beléptem a Ryzen-táborba :) Egyelőre lakom be a konfigot:
    1600X egy BQ Pure Rock-kal hűtve, Asus Prime B350-Plus, HyperX 16GB HX433C16PB3K2-vel. Eddig minden tökéletes (a 24-pin ATX-szel megküzdöttem, nekem is "bejött" hogy az alaplap azzal a fél centivel rövidebb, hogy lifeg a levegőben), pöcröff indult, egyelőre atomstabil, tekintve hogy a proci alapórajelen ketyeg, a memória meg 2400-on :DDD Nem is nagyon tervezem húzni, majd lehet hogy ha lesz időm, feszegetem kicsit a határait, de egyelőre így is egy álom az Athlon II 740-hez képest.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott a következő konfig:
    ASUS PRIME B350-PLUS
    Ryzen 5 1600x
    HyperX 16GB Predator DDR4 3333MHz CL16 KIT (HX433C16PB3K2/16)
    MSI GTX1060 ARMOR 6G OCV1 (ha számít)

    Bárhogy állítgatom XMP-ben vagy kézzel a memóriát (CPU egyelőre változatlan 3600-on), az alap 2400 MHz felett végül mindig egy instabil rendszert kapok. 2666-on csak random kilépegetnek a benchmarkok vissza Windowsba (pl. GTA V), 2933 és felette konkrétan szinte mindig újraindulgat a gép. 2400-on, minden default/auto beállításon atomstabil, memtest nem mond hibát, bios a legfrissebb.

    Lehet-e a rendszer instabilitásának oka, ha a QVL-listán szerepel ugyan a RAM, de a "Support Speed* with Ryzen CPU" oszlopban 2400MHz szerepel?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz apa111 #30008 üzenetére

    Ezt néztem, itt szerepel :)

    2666-on nem fagy tkp. csak pl. a GTA V benchmark kivágott mint macskát.... afelett már újra is indulgatott, hiába állítottam 1.35V-t kézzel neki.

    Dragon3000 Akkor szomorú vagyok. :( Ugyanitt HyperX 16GB Predator DDR4 3333MHz CL16 KIT eladó ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz jNk #30011 üzenetére

    Nem tudom most fejből de nyilván a legfrissebbet töltötte le magának, vasárnap este frissítettem, a dátuma december valamennyi volt :)

    Sajátmagának pont azt lőtte be automatán (XMP) amit írsz, kézzel 15-17-17-en és 16-18-18-on is próbáltam, adtam neki 1.35V-t is.

    (#30012) Johni5 Igen, a Pure Rock hűtő miatt nem is férne máshogy :(((

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Tegnap, lassan 2 évnyi Ryzenezés (konfigom az adatlapon) után sikerült olyan szinten betenni a rendszer alá, hogy a gép konkrétan fogta magát és lekapcsolt :F

    Az Adobe Dimension nevű programmal rendereltem egy képet, először csak gyanútlanul, kb. 3-4 másodperc után elment a kép, gép leáll. Néztem nagyokat, bekapcsoltam a gépet, újra kipróbáltam hogy tényleg emiatt volt-e, "sikerült" reprodukálni. Harmadjára készen álltam, elindítottam a Ryzen Mastert, csak annyit láttam, hogy meredeken elkezd emelkedni a hőmérséklet, 2 másodperc alatt 85°C, minden mag 3900MHz-n pörög, majd ismét leállás. Mivel vinyó is van a gépben, illetve gondolom amúgy se tesz ez jót, többször nem próbálkoztam. Mi lehet a probléma?

    Találtam egy ilyet "Your system hardware may be incompatible due to a missing set of CPU instructions (AVX) in your processor" - de a támogatott CPU-k között meg ott van a Ryzen (így általában), és tudtommal AVX és AVX2 is van.

    Soha semmi mással nem sikerült se újraindítani se lelőni a gépet még két év alatt, pedig volt már terhelve... ennyire optimalizálatlan lenne ez a szutyok Adobe program?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hokuszpk #31348 üzenetére

    CPU nem és soha nem is volt, memória 2933-on megy, de bármilyen más alkalmazásban és terhelés alatt sem röccent meg még soha (pl. GTA V fut miközben 4k60fps videó megy miközben Chromeban böngészek ezer lapon miközben Lightroomból exportálok 300 képet presetekkel miközben amit tudtam még elindítottam a gépen hogy lássam, stabil-e, és mindig az volt).

    Amikor RAM-mal szórakoztam úgy kb. egy éve (még a HyperX-szel ami a QVL alapján nem is volt támogatott), akkor sose volt teljes shutdown csak újraindulás. Az aktuálissal meg soha semmi gond.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Sub-ZeRo #31350 üzenetére

    Tápom alig 2 éves 500W-os FSP Hyper M. Nem igazán szeretném a szépen beállított és amúgy minden más tekintetben tökéletes gépemet defaultra állítgatni egy (Adobe-ból kiindulva valószínűleg elcseszett) szoftver miatt :)

    Igazából nem életbevágó hogy én ezt a programot használjam, csak kíváncsi lennék hogy ezt most így hogy gondolta... majd még belenézek az Eseménynaplóba, hátha.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz sutyi^ #31353 üzenetére

    Nem tudom a Temperature[3...6] értékek közül melyik lehet a VRM, de normálisnak tűnik.

    Ellenben a CPU 87°C (folymatosan, amíg megint le nem kapcsolt, de most tovább bírta, kb. 40 mp-ig***) már nem annyira. 41°C-ról indult, amikor ráböktem a Render gombra.

    ***szerintem azért bírja jobban, mert a BIOSban eddig be volt kapcsolva az EZ Tuning, azt ez előtt nem sokkal visszaraktam Normal-ra (az ugye a default). Amúgy a Userbenchmark alkalmazásnak sikerült a kikapcsol(tat)ást reprodukálni ezelőtt, aztán raktam vissza ezt a beállítást, utána már lefutott sikeresen.

    Mondjuk azt sem értem, hogy elég az ~1000 RPM a hűtőnek? QFan beállítás szerint 70 fok felett maxon kéne pörögnie (BQ Pure Rock).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Pakmara #31366 üzenetére

    LOéL.
    Akkor most már kivárom az új gépházat, az jóval szellősebb lesz, és megpróbálok majd a BIOS-ban mindent energiatakarékosra állítani. Most már böki a csőröm hogy a memória órajelének kivételével semmi nincs húzva és tudok olyat csinálni amin mégis szétesik a rendszer.

    Felőlem szabályozzzon le, zúgjon meg lassuljon be de ne kapcsolgasson ki :(((

    Ez amúgy azt jelentheti hogy maga az alaplap is rossz értéket mérhet és pl. emiatt nem fogja vissza magát?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hokuszpk #31369 üzenetére

    Épp nemrég gondoltam, hogy lecserélném egy AMD Wraith Max-ra mert a BQ-t overkillnek éreztem.. ha lekerül akkor már nem fog visszakerülni :)

    Valami huncutság lesz a dologban. Ugye lassan 2 éve megy ezzel a hűtővel, eddig soha nem volt gond. Most 2 hónapja lecseréltem a RAM-ot (a régi 2133-on ment csak, mert elnéztem a QVL-t, ez most már 2933-on). A BIOS-ban is értelemszerűen emiatt megváltozott 1-2 beállítás.

    Vagy lehet hogy a RAM szerelés közben elmozdítottam a bordát... franc tudja. Ami nehezíti a dolgot hogy ez az Adobe Dimension is csak ~1 hónapja van fent a gépen így nincs összehasonlítási alap korábbról (mint írtam, nem is akarom később ezt a programot használni, csak pont kipróbáltam, és most zavar hogy miért és hogyan dögleszti meg pont ő a gépet).

    Majd megnézem mit ír HWInfo a korábbi "terheléses tesztem"-re (mindent IS elindítok GTA5-től a 4k60fps youtube videóig). Terhelésre szerintem ott is megvolt a 90-100% minden szálon, ellenben meg se röccent semmi, és a gép se állt le.

    Tegnap ez úgy volt hogy rögtön az elején felugrott 100%-ra mind a 12 szál és a CPU is 80°C körülre, majd 50-70% közé lement és ott ingadozott, miközben a hőmérséklet még szépen lassan tovább araszolt felfelé, majd off.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz updog #31367 üzenetére

    Hihetetlen hogy visszaállítottam a BIOS-t defaultra, most már a memóriák is 2666-on mennek, a házban minden ventit maxra állítottam, és ez a szutyok szemét Adobe Dimension mégis már az elindításakor kockára fagyasztja az egész gépet, nem is enged a renderelésig elmenni mint múltkor.

    Tudom hogy ez nem az AMD hibája, meg miért is haragszom egy olyan programra, amit igazából nem fogok használni, de azért valahol idegesít, hogy egyszerűen nem lehet összerakni egy olyan hardvert, amit trehány fejlesztők nyomorult szoftvere ne tudna teljesen kicsinálni (valahol biztos meg lehetne ezt fogni, meg aztán kb. semmilyen más szcenárióban nem jön ez elő).

    Miközben a legdurvább benchmarkok közben sem röccen meg még az egér sem, tehát nyilván nem lehetetlen 100% terhelést túlélni... Na mindegy, nem durcizok tovább :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz todyor #31454 üzenetére

    Nagyon érdekes egybeesés, nekem az Asus B350 Prime Plus (nem arra gondoltál? :) ) csinálta ugyanezekkel ( F4-3000C16D-16GISB? ugye ez ami nemrég 20 körülért lehetett kapni? :DDD) a RAM-okkal (csak nekem 1600X proci van) pontosan ugyanezt a sípolást a napokban (ami egyébként minden fórum és leírás szerint videókártya hiba), miután átraktam az új gépházba az egész konfigomat. Két napig szívtam a videókártyákat cserélgetve, mire végső elkeseredésben kiszedtem és visszaraktam a memóriamodulokat, és láss csodát, nincs már gond. A procitól számolva 2.-4. slotba raktad őket?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz todyor #31458 üzenetére

    Akkor csókoltatom az Asust a saját kitaláció miatt, miért ne jelentsen mást a sípolás mint mindenhol máshol... ja és az említett alátámasztás hiánya miatt én is gratulálok nekik, nem tudom mit nyertek azon a 7 mm-en amivel ha szélesebb a lap, akkor a szabvány ATX távtartók pont alátámasztanák :((( Így meg lehet kínlódni a 24 pines táp bekötésekor hogy el ne törjön az alaplap...

    Amúgy ezek a memóriák (legalábbis amit írtam, a tieidet nem írtad hogy konkrétan milyenek) rajta vannak a QVL-en tehát konkrét kompatibilitási baj nem lehetne, nekem is mentek mióta megvettem, ráadásul húzva, most valószínűleg tényleg kimozdultak, mert szereltem a gépet.

    Azóta megint nincs gond, hogy megigazítottam őket (ja, ismét gratulálok az Asusnak hogy az alsó memóriarögzítő is fix, csak a felsőt lehet nyitni).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák