Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    válasz chopin42 #8947 üzenetére

    Hali! Múltkor már volt szó erről a lapról. Nekem ilyen van. A tuningról nem tudok nyilatkozni mert nem értek hozzá és nem is szoktam. A venti irányításról annyit, hogy bios-ból is vagy Ai sute III progival windowsból is tudod állítgatni őket. Én a bios-t használom. Ott egyértelműen - minden hűtőnél egyenként, beleértve a cpu hűtőt is - ki tudod választani, hogy pwm vagy dc. Mivel az alaplap több pontján vannak érzékelők és biosból - is - le tudsz futtatni egy fan tesztet - ami felméri egyenként megpörgetve a ventiket, hogy mekkora fordulatúak és melyiknek milyen hatása van a hőfokokra - ami után már könnyedén be tudsz állítani gyári vagy manuális profilt. Nálam nagyon bejött ez a dolog. A gép hangtalan de hűs. Tuninghoz az Ai Sute III programot használtam egyszer. Itt bejelöltem az extreme tuningot és az 1600-os procimat felhúzta 3975-re. Amíg az automatikus tuning zajlott felment 4 ghz fölé is de tapasztalatból tudom, hogy ez a progi mindig túlfeszel és inkább kisebb értéken állítja be a véglegest mint amit maxban láttál. Ezt csak azért írom le mert bár én nem vagyok tuningos de ha a gyári túlfeszelt beállításokkal ezt tudja, akkor szerintem egy hozzáértő simán jobb eredményt is ki tud hozni. Szóval ebből gondolva nem lehet rossz tuningban. Annyit még, hogy nálam az Agesa-s beta bios van fenn. Corsair 3200 Mhz memóim vannak. Ezeket szépen futtatja is 3200 Mhz-n, viszont játékok alatt többször ledobott már a windows. Igaz ez lehet, hogy a vga-m hibája miatt van így - nem tudom. Egyelőre a korábbi Fx-es gépemen is ledobál játékok alatt ugyanazzal a vga-val. Lehet, hogy meghalt a vga-m.

    [ Szerkesztve ]

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák