Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz wildpig #3413 üzenetére

    Asztaliban egy 3.6 GHz-re húzott első generációs i5 volt eddig, mig notiban egy 4/8-as Haswell megy (i7-4720HQ, 3.2-3.3 GHz-en megy 8 szálas terhelésnél).
    Nem arról van szó, hogy eddig nem tudtam megcsinálni 4 magon mindent hanem, hogy vannak helyzetek amikor simán 100%-on pörög mind a 4 mag és nincs már tartalék. Arról nem beszélve, hogy amikor mondjuk több száz vagy akár ezer képet exportálok Lightroom-ból (mondjuk egy timelapse-hez) akkor nem mindegy hogy egy vagy két óra alatt van meg (még ha nem is pénzért csinálom).

    Ez csak az én esetem, nem mindenkinek éri meg lecserélni a 4 magot 8-ra. Aki mondjuk meg van elégedve egy néhány éves i5 vagy i7-tel annak nyilván nincs értelme cserélni (se Intelre, se AMD-re). Ha viszont valaki most rak össze gépet és ki tudja használni a több magot annak én inkább ajánlanék egy 6-8 magos Ryzen-t mint egy hasonló árú 4 magos Intelt (persze nem a legdrágább 1800X-et kell venni, hanem inkább az 1700-at és kis OC-vel megküldeni) és az eddigiek alapján ez igaz lesz a 4 magosokra is, adott teljesitmény-szinten olcsóbbnak tűnnek mint az Inteles társaik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák