Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • turistakolbi

    aktív tag

    válasz pilu85 #25461 üzenetére

    Persze hogy maradhat.
    egy 20 hozzászólással előbb linkeltek egy videót, ahol Texasban egy AMD-s ürge magyarázta, hogy mit hogy szabad. a lényeget leírom. 1,425 Vcore a max.. SOC power max 180 watt körül legyen. a SOC voltage 1,25 MAXIMum (AMD 1,2 őt mond, nekem autón 1,15 körül van.)
    Tudd hűteni.
    Ha most 70 cels, akkor nyáron majd figyeld a hőmérsékletet.
    Kb tényleg ennyi, V-core-t állítasz és emled a mghz-et. windows elindul, ok, stressz teszt megy, ok. kékhalál. kevés a vcore, vagy sok a mghz. (te döntöd el csökkented a mghz-t vagy adsz még neki v-coret.)

    https://www.twitch.tv/muerte188

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz pilu85 #25461 üzenetére

    Nem kell félteni..

    Én annó, ha féltettem volna a 6700K-t, akkor soha nem jöttem volna rá az Intel "határaira". Bár őszintén szólva, máig nem tudom, hogy annak a procinak vajon, hol lehet a vége.. Talán egyszer eljut valaki olyanhoz, aki megtudja.

    De, reális körülmények között nem kell kímélni, vannak határok, amik között lehet mozogni, ezeket tudod kontrolláni főként a hőfokokkal, ha a hőfok ok, akkor lehet neki kenni. Persze, ez nem azt jelenti, hogy mondjuk ha tudod hűteni 1,5V-n, akkor adhatsz neki 1,5V-t. Viszont többen beszéltünk már itt 1.4V körüli feszről. Persze, a kérdés az, hogy van-e értelme elmenni addig. Pl. Nekem 3.7 felett már majdnem mindegy mennyit adok az 1200-nak, próbáltam 1.45V-n, mert még ott is tudja hűteni az SA, de akkor sem ment.

    Persze, hogyne, ha úgy néz ki, hogy stabil akkor maradhat. Ha mégsem, 1 lépcső fesz még mehet neki nyugodtan, akár több is. Mint említettem, Én 1.175V-n tolom 3400-on az 1200-at, így lényegében elmegy passzívban... 3500-hoz már 1.2V kell, viszont 3600-3700-hoz már >1.3V kell.. Ezért nem is hajtom, felesleges.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

Új hozzászólás Aktív témák