Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chopin42

    őstag

    válasz alton1978 #19021 üzenetére

    Prime x370 pro, amúgy adatlapomon ott van :)
    Mondom, nem is a hőfok a lényeg, egyszerűen egy átlag usernek tényleg elég egy jó b350 lap. De ha mondjuk a cél a minél magasabb órajel, jobb ramkompatibilitás, több usb/sata, akkor eléggé lekarcsúsodik a b350 frontvonal...még egyszer, az alaplapgyártók miatt, akik lespórolják az igazán minőségi dolgokat a b350 lapokról, vagy ha nem, akkor olyan drága, mint egy jobb x370. Pl az ms b350 carbon jó példa, megkapta az x370 carbon minden szuper dolgát, csak a chipset más. Cserébe az egyik legdrágább b350 lap. Amit meg megint nem vesz r3-hoz a többség. Egyébként személyes véleményem, hogy a tápon, házon, és az alaplapon nem érdemes spórolni, főleg, ha hosszútávra tervezi az ember (házat örökéletre :C , tápot 5+évre, lapot 3 évre, kb annyi egy gen kifutása). Ha mondjuk a proci 80k+, nehogy már a lap alá 30k és még az is szájhúzva, mikor+ 10k-ért sokkal stabilabb, jobb minőségű cuccot kapni. De még egy r5 1600 alá sem túlzás egy igazán jó lap, lévén az is már 6 mag, kevesebb az esély a magas órajelre normális fesszel, vagy a vrm lesz kevés magas fesznél. 8 magnál pedig a 4 fázis szerintem kevés. Főleg Buildzoid videóit és egyebeket túrtam, hardvareluxx.de stb, mire megtaláltam ezt a lapot.
    De ez az én véleményem.

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

Új hozzászólás Aktív témák