Új hozzászólás Aktív témák

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz surgyi #28849 üzenetére

    Hay!
    Azért egy-két apróság, főleg a lappal kapcsolatban. Én nem tudok (akarok) állítgatni semmit, ez a procim miatt nem lehetséges, bármit állítok, videózás közben egy idő után fekete képernyő, csak clear Cmos segít...igaz, neked külön videó kártyád van...biosban a settings-en belul engedélyezd az auto clear cmos-t, főleg, ha memóriával szórakozol. Amennyiben a lap hátulján lévő gombbal akarod resetelni, msi-nél érdemes ezt úgy csinálni, hogy áramtalanítod a gépet (hálózatról a tápot is leválasztod), nyilván pár másodpercet vársz, és a gombot legalább 10 (egyes fórumok szerint 20) másodpercig nyomva tartod. Egyébként (nálam is csinálta) pl. belefutsz olyanba (lehet, hogy ettől függetlenül is), hogy bios-ban állítasz valamit (vagy semmit), restart, és a gép nem áll le, nem indul újra, se kép se hang, Reset gombbal sem, csak ha bekapcsoló gombot 5 mp-ig lenyomva tartod, majd leállás után símám indul a gép. Ez a jelenség egy Win telepítésnél (is) bosszantó tud lenni...
    Egyébként rosszat nem tudok mondani a lapról, teszi a dolgát.
    AIO-t ha használsz, és a dedikált aljzatra kötöd a pumpát, első dolgod legyen ellenőrizni, hogy elindul-e a pumpa. Szerintem nem lesz gond, mivel én használok rajta 3 ház ventit PWM-el (ugye, ez az aljzat 2.5 Amperig bírja), a gyári alap profil miatt reset után nem indítja el ezeket a ventiket. Pumpák vezérlése DC, úgyhogy szerintem nem lesz semmi problem. Mondjuk pl. ASUS-nál ez logikusabban van megoldva, ott a vizes aljzatok alapon maxon mennek, ez a jobbik eset. Itt viszont van CPU Fan Fail Warning, ami ott nincs...

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Új hozzászólás Aktív témák