Új hozzászólás Aktív témák

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Cseneles #21934 üzenetére

    Hay!

    Crosshair Hero ezt csinálta (két bios óta nem), amikor a RAM OC-al indult. Amikor alapon, 2133-on ment, azonnal indult, úgyhogy én bios-ra tippelek. Esetleg Cmos reset segíthet. Egy napig használtam ehhez a legújabb béta mikrokódot, amiben megjelentek a 66 MHz-es lépcsők, de semmi javulást nem tapasztaltam (sőt, már van újabb béta is, de ez azt árulja el, hogy nem igazán jók ezek...), ezért flashback. Ezzel a kóddal stabilan tudom használni 3466-on a memóriát 1.35V-on 1.1V SoC fesszel. Megy stabilan 3600-on is 1.39V-al, 1.15V SoC-vel, de semmivel nem jobb (bios-ra gyanakszom). A memória gyárilag tesztelve van 1.4V-ra a legmagasabb frekvenciáján, az összes többire 1.35V-van elégnek kellene lennie. Szóval nem erőltetem, amúgy is, egyszer el akarom adni a procit is, nem hajtanám szénné pár "pontért"...
    Két mérés, amelyet 24/7-en készítettem (VCPU-1.286V max.):

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Új hozzászólás Aktív témák