Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aslan

    aktív tag

    Sziasztok!

    Világ életemben Inteles voltam. Jelenleg is egy i7 6700-at használok alapvetően nagy megelégedettséggel 16GB DDR4 RAM mellett... és a proci egy GTX 1070-et hajt meg.

    Azt hallom egyre több felől, hogy videó szerkesztéshez illetve rendereléshez az AMD csúcs processzorai jobbak, gyorsabbak az Intelnél, játékban viszont kb azonosak.

    Azon töröm a fejem, hogy a fent nevezett Intel CPU-t lecserélném egy AMD Ryzen 7 2700x-re.

    Megérné? Valóban jobban járnék?

    (Fontos szempont a videószerkesztés és render!)

    Előre is köszönöma válaszokat!! :R

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Aslan

    aktív tag

    micafighter, palfitom, CPT.Pirk! Nagyon köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!

    A dolog a mai napon fordult meg a fejemben, de mindenképpen várok még egy picit, de erősen hajlok a váltásra... valószínűleg meg fogom lépni, de akkor még valószínűleg megvárom micafighter tanácsára a bejelentéseket, de ahogy olvasom és hallom, a 2700x annyira jól sikerült, hogy valószínűleg ha most beruházok rá évekig kiszolgál majd :)

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Aslan

    aktív tag

    Kedves AMD guruk!

    Meg kell említenem, hogy én világ életemben Inteles voltam (nem elvakult) viszont már jó ideje gondolkodtam platform váltáson - szvsz van, amiben az AMD most tényleg jobb, mint az Intel megoldásai - éss váltottam is egy Ryzen 7 2700x-re!

    Mondom is a fontosabb specifikációt:

    Alaplap: AsRock Fatal1ty B450 GAMING K4
    CPU: AMD Ryzen 7 2700x
    HŰTŐ: Cooler Master MasterLiquid ML120L RGB MLW-D12M-A20PC-R1 vízhűtés
    RAM: Geil EVO Potenza 2x8GB DDR4 3200MHz

    ...

    PCX-től lett alkatrészenként összeválogatva és kértem összeszerelést, így tehát a gépet kompletten, készen kaptam meg.

    Ami feltűnt az első bekapcsolást követően is már, hogy ahhoz képest, hogy vízhűtás van rajta feltűnően hangos (megjegyzem nem volt vízhűtésem korábban, nem ismerem az ilyen rendszereket, de szerintem épp hogy csöndesnek kellene lennie, kivált képpen üresjáratban) Fontos: a CPU nem volt húzva!!!

    Nos elindítva a Speccy nevű hardver monitorozó kis programot ki is kerekedett a szemem, mert azt írta, hogy a CPU 111 fokos. Hoppá, ki is kapcsolatam a gépet, majd pár perc pihentetés után újra bekapcsoltam és azonnal a BIOS-ba léptem be, meg akartam nézni ott mit ír CPU hőmérsékletre. Nos 58 fokról indult és fel is ment (majd ott maradt) 62 fokig.

    Mondom, ez így nem jó... tuti van valami baj.

    A Windows újbóli betöltése után (egyébként jogtiszta Win 10 Pro) AIDA64-el ránéztem a hőmérsékletre... és lényegében a BIOS-ban is látott nagyjábóli értékeket mutatta szintén üresjáratban. olyan 52-62 között ugrált erősen változtatva a venti RPM számát is (generálva ezzel egy igen hülye és idegesítő hangot)...

    Erről egyébként videót is készítettem... innen letölthető a fájl és megnézhető a jelenség:

    [link]

    A videó akkor készült, amikor még a vízhűtés volt a CPU-n!!! Ha füleltek a videó alatt (másfél perc) akkor főleg a nagy hőmérséklet ugrásnál lehet is hallani a venti erős felpörgését!!!

    Felvettem a kapcsolatot a PCX-el és abban maradtunk, hogy valszeg a vízhűtésnek lesz valami baja. Leszerelem és felteszem a Ryzen 2700x-hez gyárilag kapott hűtőt, megnézzük, hogy azzal milyen. Nos ezt elvégeztem de semmi nem változott. Azonnal a BIOS-ban kezdtem a nézelődést. Rögtön 57 fokot mutatott, ami elment (majd megállt) 64 foknál.

    Windows-t betöltve újra megerősítette a BIOS-ban látott értékeket. Üresjáratban is ingadozik ötven egynehány és hatvan egynehány fo között (a SEMMIRE) a hűmérséklet, és ezt természetesen a venti RPM száma is leköveti igencsak idegesítő hanggal.

    Szóval most ott tartok, hogy fogalam sincs mi lehet a gond. De már kezdek aggódni, mert oké, hogy azt mondják sokan, hogy az AMD jobban melegszik, de nem hiszem el, hogy ez normális.

    Ezért fordultam hozzátok, AMD Gurukhoz, hátha tudtok segíteni vagy véleményt, tanácsot mondani... mitől lehet ez?!

    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Aslan

    aktív tag

    válasz ADAM1337 #12406 üzenetére

    Szerintem az nem releváns, hogy ki ajánlotta... sokkal inkább az az érdekes, hogy a gyári hűtővel is ugyan az a helyzet sajnos. Játékokkal nem is teszteltem... odáig nem jutottam (meg elsősorban inkább videó vágásra és renderelésre lesz a gép használva) Az a lényeg, hogy üresjáratban így ingadozik valami, az SZERINTEM gáz, bár ez AMD, itt lehet ez a normális... még egyszer mondom nem tudom, nem volt még AMD-m.

    Szóval meg vagyok lőve.

    A HWinfo-t mindjárt leszedem...

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Aslan

    aktív tag

    válasz chros #12408 üzenetére

    Ez az xmp érdekes lehet. Ezt hol keressem pontosan, abban tudsz segíteni?

    Aszem meglesz... akkor ezt mindjárt meg is nézem.

    [ Szerkesztve ]

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Aslan

    aktív tag

    válasz Simi37 #12411 üzenetére

    A Speccy-vel mért érték nyilván fals volt. A BIOS értékei és az AIDA64-é reálisabb... na de az is maga üresjáratban, méghozzá nagyon.... szerintem!

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Aslan

    aktív tag

    Már üvölt a hűtőventi. Gyári hűtő van fent.

    Alapjárat 65 fok.

    BIOS-ban mindent visszaállítottam alap (default) értékre --- de nem is babráltam el benne korábban sem semmit.

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Aslan

    aktív tag

    válasz Hubba12 #12425 üzenetére

    Szerintem ez nem is annyira a hozzáértés vagy hozzá nem értés kérdése. Egyszerűen kizártnak tartom, hogy ennek így kellene alapból, BIOS túrás és egyéb mókányolások nélkül működnie! Pláne úgy, hogy a PCX-től én összererelést is kértem (mert munka miatt nem igazán van most erre időm, egyébként imádok gépeket építeni). A gép nem is teljesen saját részre van, más dolog, hogy elsősorban én fogom használni, de egyébként céges gép. És sajnos most sem tudom munka mellett úgy tesztelni, ahogy szeretném, mert mindig vagy jön valaki, vagy éppen bekapok egy feladatot, amit azonnal meg kell oldani... szóval nem tudok 110%-ban a gépre figyelni. De nem hiszem el, hogy ez alapból így működik!

    Ami a BIOS-ban mért hőfokokat illeti... nos hokuszpk is nemrég rakott be egy képet a saját BIOS-áról... CPU hőmérséklet: 35 fok! Aszem ez a nromális... nem úgy mint nekem: CPU hőmérséklet 67 fok...

    :(

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Aslan

    aktív tag

    Köszönöm Srácok a segítséget :R

    Közben gyorsan - mikor volt egy kis időm - letoltam egy BIOS update-et... nem segített.

    BIOS-ban a hőfok 67,5 celsius

    Windowsban pedig 48 fokról felugrik 60-ra egy Chrome ablak megnyitástól. (De egyébként is össze - vissza ugrál... néha felugrik 70 fokig... persze közben a hűtő venti meg majd megőrül, úgy visít... pontosabban össze-vissza állítódik az RPM érték egy pár másodpercen belül is... ez így elviselhetetlen hangot generál....(

    Sajnos sem időm, sem energiám nincs ezzel tovább foglalkozni... megy vissza PCX-hez.

    U.i.: Valaki kérdezte... egyébként a PBO AUTO-ra volt állítva.

    [ Szerkesztve ]

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

  • Aslan

    aktív tag

    válasz turistakolbi #12449 üzenetére

    Nagyon úgy tűnik!

    Kérem majd, hogy szűrjék ki a hibát, csinálják meg vagy a fos alkatrészt cseréljék ki, és csak akkor küldjék vissza, ha alaposan letesztélték és minden érték rendben van.

    Sajnos az első bakapcsolástól fennál a jelenség. Vízhűtés vagy gyári léghűtés... tök mindegy.

    Na meglátjuk mi lesz...

    SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

Új hozzászólás Aktív témák