Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz F e Z o #51684 üzenetére

    Igen is meg nem is. :DDD
    Fix fesszel dolgozom, és PL-et csak feltétlenül szükséges esetben húzom fel, azaz szinte soha, mert egy grafikailag terhelő alkalmazásnál úgysem esik vissza sem az órajel, sem a fesz (de a beállítottat Vdroop miatt nem éri el), kevésbé igényesekre meg ott a csökkentett órajeles 3D profil szintén 0%-kal.
    HWInfo-ban szoktam követni, mert AB és társai csak a beállítottat jelzik, nem a valósat: a gyári órajelek 0,89-0,99V körül mennek (@1,019V), a tuningosak 1.089 (@1,119V) közelében, minimális változásokkal.
    Auto fesz-beállításokkal a hülye driver még a csökkentett órajeles profilt is megküldi 1.144V-tal, hiába tiltom le elméletileg AB-ben, szóval az rögtön kilőve, mert a gyári hűtés (dupla ventis :Y ) "támogatásával" egy gyári órajeles sima játéktól máris 97°C-ra hevülnek a VRM-ek, de kánikulában néha még le is kapcsolt. Fesz szabályozás segítségével a VRM-ek tuning alatt sem melegszenek ennyire. A poén az, hogy ennek a kártyának az első generációja még 1,2V-os üzemi feszültséggel készült, annak a melegedésébe bele sem merek gondolni. :Y
    Szóval én a fentiek miatt vagyok a tuning, és nem a valóban értelmetlen túlhajtás mellett (értsd: 100 helyett 110FPS).
    Megj: Alapból átskáláztam az AB-t, hogy a max beállítható érték 1100/1710 legyen, mert a francnak sincs szüksége 1800 meg 2600MHz-es órajelekre, így 2D-ben 305/470-re sikerült levinni az órajeleket a gyári 0,796V-on (gyári 300/150 helyett), tehát alapon is van egy kis tuningom, ami pont jó TV-zéshez, videó-lejátszáshoz v. böngészéshez (+ régi játékokhoz) anélkül, hogy az órajelek felugrálnának a gyár UVD 500/1500MHz-re értelemszerűen magasabb fogyasztással és nagyobb melegedéssel.

    Raidon: Felhívnám a figyelmedet, hogy az AMD is zöld. ;) (Csak csúnyább. :DDD ) De értem, mire gondolsz. :R Remélem, végigmész a javasolt úton (FVH, ASUS kzp), és sikerül vmi megoldást találni.

    Zsébernardo: 26°C-os VRM nincs. ;)

    Összehasonlításokat illetően javaslom a gpuboss.com-ot.

    Andrewstarr: VRM vagy RAM-hibás az. Csere. Egy 2D-ben amúgy is halódó karin én sem kockáztatnék bios-frissítést.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák