Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #100460 üzenetére

    Igazából ezekenek az idő volt a titka.
    Nekem is rengeteg olyan játék volt anno, ami mikor kijött minimumon is élvezhetetlen volt. Tudtam, hogyha várok egy évet, lesz egy olyan konfigom, amin már játszhatóan fog menni, két év múlva meg nagy valószínűséggel fullon is. És többnyire így is volt.

    Emlékszem egy haveromnak 2000 tavaszán 733MHZ-es PIII-asa volt 256MB RAMmal valami hozzávalü király VGA-val és 30GB HDD-vel. Az már az Ultima IX-et is jól vitte, amire abszolút úgy tekintettük megjelenése után, hogy majd 2-3 év múlva lesz érdemes játszani addig nem lesz hozzá gép.
    na de vissza a 733-asra : egy év múlva már csak a felét kellett leszurkolni érte, két év múlva a használt piacon meg az új ár 1/4-edéért ment, de csak mert nagy Pentium, Celeronban ugyanez két évesen 1/5 vagy még alacsonyabb áron ment volna.
    Haver is csak azért tudott fent maradni, mert hamar felismerte, hogyha a relative csúcs gépről, mikor kijön az új az előző még jó árú eladásával és ráfizetésével vált, akkor folyamatosan fent maradhat. Míg én évekig az alsó középkategória után loholtam, sok-sok pénz beleölésével, ő addig éves szinten kb ugyanennyiért toronyról toronyra ugrálva, de végig a felső kategóriában volt.
    (és igazából csak két nagy különbség volt köztünk : hogy mivel sokkal magasabbról indult, egy-egy gép eladása után sokkal magasabb volt a tőkéje, a másik, hogy amit én éves szinten apránként öltem a gépbe ő azt egyszerre egy összegbe bele tudta tenni).

    De visszatérve az eredeti vonalra, pl anno az Interstate '82-t minimum grafikán 10-15FPS-el kezdtem játszani, majd egy év múlva visszatértem rá magasabb felbontásban, jobb grafikával és 30FPS-el.

    Legutóbb a Just Cause 4-el voltam így, hogy ki kell várni :
    Kipróbáltam a Core I3 4330, 8GB RAM, GTX950-en, és hát ... mit ne mondjak, eléggé gyenge játékélmény volt. Vártam nagyon szűk 3 évet, és most I5 10400F, 32GB RAM, RTX 3060 12GB -al tuti, hogy egészen más élmény lesz. Már csak elhatározás kérdése. (de közben az előd Just Cause 3 játékélménye is rengeteget fejlődött)
    Ma már annyival cinkesebb, hogy az emberek a lassabb fejlődés miatt ritkábban cserélnek gépet, így egy ekkora fejlődéshez nem egy max két évet kell várni, hanem akár 3-5 évet is.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák