Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M0ng00se

    őstag

    válasz mester1102 #76867 üzenetére

    Privátot nem írok, jobb itt megtárgyalni szerintem.
    Volt ilyen lapom, épp kedden adtam át havernak, már épül a ryzen.
    Szóval, ha táp/cpu hűtő bírja (ránézésre talán, bár erősen függ ventiktől is) akkor esetleg egy 5 Ghz-t meg lehet nézni. Én procim (alpenföhn olymp-pal 2 gyári+ 1db 14-gyes noctua industrial fan) 5Ghz-hez 1,56v-ot kért.Ezen felöl az északihíd (northbridge) órajelét érdemes feljebb vinni, ami gyorsíthatja magát a procit is mivel az északihíd sebességén megy az L3 cache (meg alapból a memóriaelérést gyorsítja).Ez nálam 2700Mhz-n ment 1,45V-tal.Bár figyelni kell mert ez is eléggé fel tudta fűteni a dolgokat.
    Ha arra vetemednél, hogy kipróbáld ezeket a beállításokat akkor az első fülön maradva,felül lesznek az órajelek, utána pedig görgess alulra ahol a feszültség értékek vannak. Órajeleket tetszés szerint variálhatod, ha fsb-t nem állítassz 2600-ra tudod rakni az NB-t és pár 100 mhz-vel a cpu-t. Lejjebb lesznek a feszültségek, ott rakd "offset" módba és "+" előjel legyen. Én a procimnak 0,19valahány V-ot adtam, az északi hídnak 0,25-öt. Szóval kiindulási alapnak ennyi elég. Csak kínáldd meg hűtéssel :DDD
    szerk.: VRM-et is érdemes hűteni. Én 2 db 6 cm-es ventivel hűtöttem.

    [ Szerkesztve ]

    V6

Új hozzászólás Aktív témák