Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz mtomi95 #75389 üzenetére

    Az az egy műanyag fedeles IC amit így ragasztottam, az boldogan működött évekkel később is. :) A négy sarkára került pillanatragasztó, középre meg csak paszta, igyekeztem nem összekeverni őket. Egy pici feten ezt szerintem nem tudnám megcsinálni, így nem is állnék neki bordát tenni olyan nyákra, ahol nincs legalább egy pár furat, amin át lehet rögzíteni valamit. Egyes alaplapokon elő szokott fordulni, hogy bár a bordát nem tették fel, mégis el voltak rendezve az alkatrészek és a két oldalán volt egy-egy furat.

    Egyébként minden FET az egyben tranzisztor is, de nem minden tranzisztor FET. A VRM rész az kapcsoló üzemű tápegységek párhuzamosan, de ezekben a tápokban csak feteket alkalmaznak, pontosabban mosfeteket. Mosfeteket pedig a nagyon minimális ellenállásuk miatt használják, ami bekapcsolt állapotban mérhető rajtuk. Ez mindössze pár mOhm, de mégis ez felelős a vrm kör melegedésének nagyjáért. A maradék meg a tekercs kockákon kerül elfűtésre. Illetve ez a kapcsolási frekvencia függvénye, hogy konkrétan hogyan oszlik meg a melegedés a mosfetek és a tekercs között.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • DraXoN

    addikt

    válasz mtomi95 #75389 üzenetére

    többféle tranzisztor létezik, előbbi mondhatni egy "gyűjtőnév", az alaplapokon a tápáramkörnél MOSFET-ek vannak, ha jól sejtem TO252-es tokozással, SMD beültetéssel (a te alaplapodon, bár a tokozás kb mindegy... a méret függ tőle).

    létezik "ragasztós" gappad, olyan lenne a legjobb, de fogalmam sincs honnan lehetne "hirtelen" szerezni, a pillanatragasztó, nem az igazi, eléggé kemény műanyaggá tud válni - bár én is használtam már: autó hátsó szélvédő csatlakozójának felragasztásához... erős (jó minőségű) pillanatragasztó, egy kicsi pötty középre, majd a szélén, elektromosan vezető ragasztó (csak utóbbi nem tartotta meg 1-2 hónapnál tovább a sarut), majd a tetejét is elektromosan vezető ragasztóval láttam el.. azóta 2 éve nem jött le... és tökéletesen működik a szélvédő fűtés

    De, ha jó minőségű az adott pillanatragasztó ami nem folyik szét mindenhova (én mondjuk a gél fajtákat ezért szeretem), tényleg kis mennyiségben, hogy ne legyen vastag, akkor még lehet jó, kis mennyiségben meg nem marja szét szerintem annyira a felületet, hogy károsítson... de tényleg jó ragasztó kell.. nem olcsó pillanatragasztó, az lehet tényleg sok kárt okozna.

    Azaz, nem vastag rétegben, mivel növeli a felületet (ami rossz érintkezés esetén is úgy is átmelegszik) csak lehet a 2 felület között nem 1-2C° lesz a különbség hanem 10C° ... de még utóbbi érték is jó lehet mivel a hőátadó felület megtöbbszöröződhet (a borda méretétől függően).

    De léteznek kimondottan hővezető ragasztók: [link], [link]

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák