Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Omli85

    őstag

    válasz Beretvás #66983 üzenetére

    Mivel nyakunkon a ZEN bármennyire is AMD párti vagyok hacsak valakinek nem SOS kell gép nem tudom ajánlani egy combosabb AMD-s konfig vásárlását hosszú távra. (nem csere meg nem használt hanem minden boltból újonnan)
    DDR4 support nincs
    PCI-E 3.0 support nincs
    Fogyasztás miatt oc mellé egy normális alaplap kell ami ebben az esetben hasonló árra jön ki mint egy normálisabb Z170-es deszka.
    Hűtés terén szintén ha oc a cél érdemes valami értelmesebb darabra beruházni.
    Szóval kb 20-30K környéki plusz difivel összeraksz egy kék konfigot egy lassan 3 éves piros platformhoz képest ez véleményem szerint ebben a formában jobb választás még ha nonK kéket veszel akkor is.
    Persze felhasználás kérdése az egész de ha nem használod ki pl renderben vagy egyéb téren a 6"magos" vagy 8"magos" FX többlet tudását akkor miért vegyél pont most boltból újonnan egy kifutó szériát?
    Persze ha nem teljes konfigról van szó vagy jóárasított használt de garis vásárlásról van szó az más tészta. De boltól én azt mondom nem éri meg.
    Nem szándékozom flamewart indítani és isten látja lelkem hót hidegen hagy a kék oldal de puszta tényeket alapul véve ez a véleményem/meglátásom.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Új hozzászólás Aktív témák