Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iMaverick

    addikt

    válasz djculture #717 üzenetére

    Oké, nem is annyira a Kabini-ről volt itt szó, hanem CoreI5-7-ről.

    kovsol (#714): Revidálnom kell az álláspontomat!!! Utána olvastam, és mit találtam: LINK

    Ezek szerint az utóbbi eresztései az Intel-nek már nem annyira memóriaérzékenyek, mint annó a netburst architetktúrás P4 széria. Ahogy írják is a cikkben:

    In the past, when testing the Core 2 family of processors, we found that spending more money on high-speed DDR2 and DDR3 memory was a real waste of money, since the processor was unable to take benefit from the added bandwidth.

    Whereas previous Intel processors such as the Core 2, Pentium D, Pentium 4, and so on, relied on the Front Side Bus (FSB) to access RAM, the new Core i7 processors do not. The Intel FSB which was used on the Core 2 motherboards allowed for 4 transfers per clock, which in marketing terms Intel referred to as their "Quad-Pumped Front Side Bus."

    A tesztekből meg gyönyörűen kijön, hogy minimális eltérést eredményez mind a memória frekvencia-időzítés-channel variálása... Érdekes. Ezek szerint jól jártam annó, amikor a CoreI5 mellé "sima" 1600-as DDR3-akat vettem, de azt 2x4GB-t. Ott vaciláltam, hogy kell-e az az 1866MHz... Persze a megfelelő felárért.

    szerk: viszont érdekes lenne utánanézni, hogy az AMD oldalon hogy van megoldva a memóriakezelés... Azért ott még mindig lehet (látványos) haszna a dc-nek.

    [ Szerkesztve ]

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák