Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    válasz gzbotii #290 üzenetére

    Kétféle cím van: szállítási és számlázási.

    Számlázásinak beírod a hivatalos lakhelyedet (ez esetben Mon gondolom), szállításinak, pedig ahol laksz.
    Amennyiben lakásban laksz, akkor a névhez a kapucsengőn nevő nevet tüntesd fel (értelemszerűen a lakcím is az legyen). Ha hotelban, akkor a megrendelő a te neved, a cím pedig a hotel címe pl. Ez esetben a portáról felcsörögnek hozzád, vagy otthagyják a portán a csomagot.

    Minden esetben kell aláírás. Tehát az átvevőnek alá kell írnia (és bediktálnia a futárnak a nevét (mármint nem a futár nevét kell bediktálni:DD)), tehát ellenőrizhető, hogy ki vette át a csomagot (persze hazudni mindig lehet).

    Azt is lehet, hogy baráthoz rendeled meg, és ő veszi át.

    Legalábbis DHLnél így megy, nem tudok UKben ki szállít, de gondolom ugyanúgy ők :D
    Múltkor rendeltem valamit a saját nevemre és lakcímemre (de a kapucsengőn nem az én nevem van), és kétszer sem jött meg a küldemény 1,5 hét után. Utána a számlázási cím a hivatalos lakcímem lett, a kiszállítási pedig az, ahol lakom, de a lakótársam nevével (akinek a neve a kapucsengőn is szerepel). Így már két nap alatt megjött a csomi, amit én vettem át a nevem bediktálásával és az aláírásommal (de aki lement a csengő hangjára valójában bárki átvehette volna:D De arrafele néha valamivel több a tisztesség:P)

    (#291) ldave
    Eszméletlenül gyorsan és jól működik mint a DHL, mind az Amazon.

Új hozzászólás Aktív témák