Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Scoobyte #1630 üzenetére

    Szedd ki onnan azt a sort sztem, automatán tudja a dolgát, így meg most hirtelen nem tudom, de lehet minden indításnál újra-tune-olásra kényszeríted.

    És nézted milyen órajelen megy a proci?
    Proci-tuning-ot amúgy windows-on belül intézed ha játszol?

    Mert ha windowsban intézed ryzen masterrel (vagy micsoda ezeknek a neve) a cpu-tuningot, akkor hiveOS alatt az nem fog menni.
    Ezért kell a BIOS-ban beállítani akkor ugyanazt.

    Ha értelmes fogyasztással akarod (nálam 94W átlag az 5950X így és 4+kH/s) kapargatni, akkor lekorlátozod ennyire az órajelet és a feszt. (5900X-et sosem néztem windowsban, de ugyanaz a setup)

    Jelenleg napi kb. 100Ft-ot hoz a konyhára az 5900X elmúlt 24 óra alapján 0.027218 USD árfolyam mellett.
    A nehézség nőhet tovább, árfolyam mehet lejjebb, de egyszer érhet akár 1 USD-t is, ami 40szeres árfolyamot jelentene és akkor 4ezer Ft/nap-ról beszélünk.

    Én egyébként 4.0GHz mellett kockulok és benchelgetek a gépemen, egyelőre teljesen jó.

    Ha nem állítod be normálisan bios-ban a procit, akkor simán lehet h 4GHz alatt fityeg a proci és közben akár zabál is 150W-ot. Gondold át mit mivel akarsz összeegyeztetni, mi leírtuk mire érdemes rakni, innentől tudsz mindent, beállítod arra amire akarod.

Új hozzászólás Aktív témák