Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz jozsi252 #26092 üzenetére

    Amíg egyikőtöknek sincs hitelesített kronója, mindkettőtöké lehet kamu... ;)
    A kronózás nem azért vannak, hogy a T. Játékos szopatva legyen, hanem első sorban a játékosok biztonsága érdekében, másodsorban pedig a szabályok adta kereteknek megfelelően az egyes fegyvernemek közötti arányok megtartására. Láttam már játékost G&P springes shotit 550 fps-re húzni, távcső rá és sniperkedett vele... Persze, azzal meg lehet csinálni, de egy shotival sniperkedni? :D Ugyanez az 550 fps-es Mp5K-val: Ver3 GB, elbírja, felül elfér a 2 Ah 20/40C Li-Po akku, ami még meg is hajtja. De azért na...

    És sajnos az airsoft fegyverek között nincs meg az az arány, mint az élesnél.
    Élesnél egy maroklőfegyvert 25 méterig használnak, egy géppisztolyt (pl Mp5) 50 méterig, egy karabélyt (pl AK) 200-400 méterre, nyílt irányzékkal, egy AK 74 távcsővel akár 700 méterre is pontos egy képzett lövésszel.
    Ez az AUG távcsövének szálkeresztje. A szálkereszt közepén a kör külső íve egy rohamsisakot takar ki 200 méterről, a belső ívere egy rohasisak fekszik fel 400 méterről. Ez fejlövés az élessel.
    Dobálóznak itt airsoftosok hihetetlen 80-90 m-re leadott találatokról. Egy 150 m/s kezdősebességű lövedék (vastagon sniper) kb fél másodperc alatt teszi meg a 75 méteres távot, de a hop up hatás és a közegellenállás miatt ez bőven jó 1 másodpercnek is. Azért az sok, főleg mozgó ellenfélnél.
    Régi csapattársam írta a Kezdő sniper naplóját. Régi airsoftos, fegyveres szervnél dolgozik, vadász, sportlövő, szóval tud lőni, játszani... Egy játékon játszottunk olyat, hogy sniper-spotter páros snipereként védték a zászlót, mi voltunk 3-an tapasztalt játékosok és vagy egy tucat hülyegyerek kézilabdás fun lövészeten ellenük. Természetesen leszedtek minket, a végén meguntuk és lerohanjuk őket. Két autónyi betonkocka mögött találtak fedezéket, a spotter az AEG-gel hentelte a nagyját, én meg egyedül a nyílt terepen mentem feléjük. A sniper a springes M24-el lőtt rám, messziről hallani lehetett a lövést, nekem csak annyi volt a dolgom, hogy gyorsan mozduljak: lehajolni, oldalra lépni... Mikor olyan 50 méterre értem a snipertől, akkor elkezdtem íven kerülni, hogy legyen időm kerülgetni a lövéseket... Meg se kíséreltem lőni, ilyen távon túl jó fedezék volt az a betontömb, de majd oldalról... Odaértem, tárat cserél a sniper, spuri, de kifogyott a high cap, a spotter meg hátrafordult és lesorozott. :)) Azóta használok mid capet, könnyebb számolni. A hátraforduló spottert a többieknek sikerült azért lerohannia. :D

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák