Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaKeSZ87

    senior tag

    válasz spanglee001 #23406 üzenetére

    Ha van egy akku ami "1000mAh"-s, és "15C/25C burst" van ráírva, az azt jelenti, hogy:
    Számoláshoz át kell váltani az 1000mAh-t Ah-ra, az ugye 1Ah.
    15Cx1Ah=15A ennyit tud leadni hosszú távon az akku
    25Cx1Ah=25A ennyit tud leadni rövid távon az akku ezt általában kb. 10 másodpercre szokták vonatkoztatni.
    Tehát 25A maximum! Ez nem azt jelenti, hogy ennyi áram fog folyni a kábeleken és tűzkapcsolón! Ha fasza motor van a fegyverben, pl. nagy nyomatékú kék seggű CYMA, akkor annak valószínűleg nem lesz szüksége nagy áramra ahhoz, hogy szépen hajtsa a fegyvert. Viszont ha pl. egy fos szar kamu "nagy nyomatékú" CA motor van a fegyveredben mondjuk egy 120-as rugóval, akkor úgy el fog égni a tűzkapcsolód mint a picsa. A tűzkapcsoló elégésének kockázata nincs közvetlen összefüggésben a kapacitással, sokkal inkább összefügg azzal, hogy mekkora rugót, milyen motorral húzol fel.
    Én 11.1V-os akkuval hajtom a G36C-met, neked elég lesz a 7.4V-os, szerintem válaszd a legnagyobb kapacitásút ami még befér az előagyba. Ha nem vagy sakál, nem lősz el 5000bb-t röhögve ki fog bírni egy játéknapot egy átlag LiPo. Egy átlag AEG-gel kb. annyi bb-t tudsz ellőni mint a kapacitás. Szóval 2000mAh-s akkuval 2000bb-t, de inkább többet. Volt LiPo őröm, egyszer használtam, aztán eladtam. Feleslegesnek tartom. Ha van eszed, akkor észleled ha merülőben az akku, és nem kínzod tovább. Ha lemerülne, még mindig ott lesz a gyári akku amit rá tudsz dugni.

Új hozzászólás Aktív témák