Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cen0bite

    csendes tag

    Csatlakozom az előttem szólókhoz. Csakis Wacom, és ha lehet Intuos. Nekem Intuos 3 van, jópár éve nyúzom és tökéletes. Eddig minden grafikai/rajzoló/festő programmal tökéletesen működött, nem csak a "nagyokkal".
    Pontos, precíz, abszolút megéri az árát.

    www.tomituri.hu • cenobite.deviantart.com

  • cen0bite

    csendes tag

    válasz duni84 #21058 üzenetére

    Az enyém kb. 5-6 éves, és amikor rendeltem volt Bamboo is, és Intuos is. Szóval ez biztosan Intuos. (Intuos 3, model: PTZ430 - ez van a hátulján többek közt.) No meg az árban is volt "némi" különbség anno.

    Ilyen:
    http://www.photographyblog.com/images/products/wacom_intuos3_a6_wide_1.jpg
    (Lusta voltam fotózni)

    A mostaniakkal nem tudom mi a helyzet, jó hogy leírtad, bár a következő lépés már úgyis a Cintiq lenne. (Nyálcsorgatás ON) Ha lenne rá zseton, ami jelenleg nincs. :)

    www.tomituri.hu • cenobite.deviantart.com

  • cen0bite

    csendes tag

    válasz vati182 #21130 üzenetére

    Szia!
    Ha külföldre szeretnél dolgozni, akkor a legtöbben különböző közvetítői oldalakon próbálnak szerencsét. Pl. megrendelő kiír egy brief-et, hogy könyvborítót szeretne. Megadja a paramétereket, esetleg néhány instrukciót, feltölt néhány "nekem tetszik" képet és kezdődhet a móka. Annyi a buktató, hogy itt nem egyedül szállsz ringbe hanem több grafikus is készít munkákat és a pályázat kiírója dönt a nyertes felől.
    Vagy a másik online dolog a stock fotók/illusztrációk készítése. Itt nincs verseny, attól függ a bevételed milyen sűrűn töltesz fel képeket, és hogy mennyire keresettek ezek.
    Néhány oldal, ahol érdemes regisztrálni, kicsit lentebb. Ezeknél logo-tervezés (itt nyilván vektoros szoftver szükséges), névjegykártya, szórólap, cd- és könyvborítő, pólótervezés, és még sok egyéb is megtalálható. Szorgalmasnak kell lenni, ismerni a trendeket, no és követni a megrendelő igényeit (néha olyan pályázatok nyernek, hogy csak fogom a fejem... szóval hiába vagy képben a legújabb design-trendekkel, ha a megrendelőnek a piros alapon zöld betűvel írt cucc jön be... Bár ez szerencsére ritka.) Szóval néhány oldal a teljesség igénye nélkül:

    www.99designs.com
    www.mycroburst.com
    www.designcrowd.com
    www.crowdsite.com

    De ha keresőbe beírod pl. hogy "book cover design contest", akkor lehet mazsolázni.

    Stock anyagokhoz:
    www.shutterstock.com
    www.dreamstime.com
    www.istockphoto.com
    www.bigstockphoto.com
    www.thinkstockphotos.com

    Természetesen elengedhetetlen a bankkártya és paypal, vagy skrill ahova a pénz érkezik.
    Remélem tudtam segíteni.

    www.tomituri.hu • cenobite.deviantart.com

  • cen0bite

    csendes tag

    válasz oleandro #21637 üzenetére

    Szia!

    2000 x 1800 arányosan lekicsinyítve 800 x 720-ra jön ki. PS abszolút nincs kéznél? Mert én most néztem és a kicsinyítés után is tökéletes tűéles minőséget kapok. Hozzá kell tennem hogy nem FW-ben, hanem PS-ban. De nem értem hogyan tud megváltozni a kép minősége. Az okés, hogyha egy 150x150 pixeles képből akarsz egy 800x800-ast készíteni, ott széthullik minden, de ha kicsinyíteni szeretnél akkor abból (legalábbis PS-ban) nem szokott gond lenni....

    Ahogy előttem írták a Corel vektoros program, szóval ott kicsinyíthetsz 1000 méteresről 1 centisre akkor is okés lesz. Vica versa.

    www.tomituri.hu • cenobite.deviantart.com

Új hozzászólás Aktív témák