Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz JoseGee #27032 üzenetére

    Szia!

    9 hozzászólást kellett volna csak visszanézned: ott az összefoglaló. :)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • Vesa

    veterán

    válasz JoseGee #27032 üzenetére

    PC, egyértelműen! Nagyon régen vége van annak a korszaknak, amikor egy Apple Desktop gép volt inkább ajánlott grafikai munkákra! Egy jó PC, _jó monitorral_ (mert ez valahogy ritkán vetődik fel amikor hardver igényekről kérdeznek, pedig anélkül veszett fejsze nyele), és megfelelő minőségű perifériákkal.

    Egyébként az iMac-et már az Apple sem veszi különösebben komolyan...AIO jellege miatt pedig különösen céges környezetben csak erős idegzetűeknek javasolt, önszivatásra!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • general

    addikt

    válasz JoseGee #27032 üzenetére

    Vesa
    Egy ellenvélemény, senkit meg nem bántva, csak máshogy gondolom. ;) Bocsáss meg, de jó nagy marhaság, hogy az Apple gépei nem valók grafikai, fotós munkákra. A 2017-es iMac kijelzője már igen komoly, emlékeim szerint majdnem 100% Adobe rgb. Asszem kalibráltam egy ilyet kb egy éve. Az 5k felbontáson meg befosik az ember, olyan gyönyörű skálázva is. Próbálj meg Win alatt ilyen skálázást használni, tudtommal még mindig küzdenek vele. (ha azóta megoldódott, nem szóltam) PS-hez bőven jó egy 2017-es iMac.

    JoseGee
    A hardver, ami azokban van, tökéletesen elegendő PS-hez, és egyéb grafikai szoftverekhez, a ramot azért nem árt bővíteni legalább 16gb-ra, egyedül a nyomorék FusionDrive, ami a szűk keresztmetszet lehet, mentéseknél főleg. De lehet ssd-vel is kérni az iMacet, nem tudom, milyeneket tervez a cég.
    Tény, hogy drágábbak a PC-hez képest, de ha valaki Apple-t akar, akkor vegyen azt, ugyanúgy tökéletes munkára! Kicsit felbasz, hogy állandóan ezzel jönnek itt a fórumokon sokan, hogy hagyjuk már az Apple-t munkára... Mindegyik egykutya, mindnek megvan a hibája vagy éppen az előnye, kinek melyik tetszik és melyikre van pénze, ennyi.
    Monitort is köthetsz rá mellesleg pluszba.

    Én kb 3 éve váltottam Winről Macre, fotószerkesztés napi 8-10 órában sokszor, soha többet Win. Már csak azért is megérte, mert a Mac gyári képnézegetője színhelyes, a Winé meg.... na azt hagyjuk. A LR is sokkal jobban fut nálam Mac alatt. Ráadásul PS alatt, ha Wacom táblát használ az ember, egy rakás szopás van a Win érintőkijelzős integrálás miatt, kikészített, Mac alatt ezzel sincs gond egy szál sem.
    Nem azt mondom, hogy jobb a Mac ilyen munkára (nekem azért jobban bevált, azokat a területeket használva, amivel én dolgozom), de legalábbis más se mondja már, hogy csak a Win.
    A PS egyáltalán nem igényel csúcs hardvert, csak ha valakinek spéci igényei vannak.

    Az meg hogy abból az árból mi jön ki, ha te rakod össze... :DDD Ha valakinek az kell, akkor hajrá, szopjon a vírusokkal... :D

Új hozzászólás Aktív témák