Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16514048

    törölt tag

    válasz mijos #21159 üzenetére

    First you want to make sure the new face matches the color of the new head. Select the face layer and go to Layer>New Adjustment Layer, choose Hue/Saturation. Make sure to check the box that says: “Use Previous Layer to Create Clipping Mask.”

    Ezt mondtam az előbb is.
    Először a felső rétegről szedd le a vágómaszkot (layer> release clipping mask vagy alt+ctrl+g), utána létrehozol egy korrekciós réteget (layer>new adjustment layer> hue/sat) és itt mielőtt leokézod pipáld ki a “Use Previous Layer to Create Clipping Mask”-ot.

  • BonFire

    veterán

    válasz mijos #21159 üzenetére

    Mert a nooboknak meg kellene tanulni legalább a program működésének az alapelveit! Vagy ha az nem megy, legalább értelmezni, amit leírunk itten, mert háromszor írta a kolléga a vágómaszkot, én magam kétszer írtam le, hogy az adjustmentet maszkolni kell, ha nem akarod, hogy az összes alatta lévő rétegre kifejtse a hatását (mert az már biza csak így működik, és így praktikus), valamint azt is, hogy az Adjustment menüből közvetlenül is elérsz bizonyos korrekciós lehetőségeket (amely így csakis a kiválasztott rétegre lesz hatással, bla-bla-bla), de még mindig nem árultad el, hogy melyikkel szeretnél dolgozni, pedig már ketten is kérdeztük három ízben is!

    Mondd már meg, mit csináljunk veled ezek után? :F

    És bazze, egy ilyen nap után, amikor már sírva könyörgöm érte, hogy értelmezze a kérdező a válaszokat, mindig azt kapom a pofámba, hogy én vagyok a nagyképű, meg arrogáns, meg köcsög troll, aki csak oltani tudja a szegény, szerencsétleneket!

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák