Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz BonFire #14811 üzenetére

    Offolni jó :)

    Az ASRock jó deszkákat gyárt. Vannak hibásak, az tény, de összességében nagyon jó az ár/érték arány. Persze a gyártó nem minden, én pl. kizárom a VIA chipes példányokat (akár hang, akár USB3 vagy más vezérlő chip), VIA támogatás egy retek... Másik, amit biztosan nem, az az MSI. Persze a top kártyáikkal nincs baj, de a belépő-közép mezőny egy rakás... probléma. Rengeteget kell cserélni, én a következő 5 év Abit, meg mittoménmivolt az az M betűs cég... na azt látom benne. ;]

    Giga néhány jó széria (pl. AM2+) után megint kezébe vette a fejlesztést... ezért már sem alaplapban, sem VGA-ban NEM ajánlott márka. ASUS szép és jó, de megkérik az árát, és a jó skálázhatóságot tartják szem előtt: belépős deszkán felejtős a tuning, viszont atom stabil, jönnek folyamatosan a frissítések, szóbaáll a support az emberrel.

    Az Intel drágább valóban, ha Ft/GFlops-ot nézünk akkor azért elég közel vannak: FX-8350 ~50k, i7 3820 ~70k, cserébe az i7 jól húzható, ami azért árnyalja a különbséget. Sokadik konfigot rakom össze i3/i5 alapokon, gyári hűtővel is halk terhelés alatt, AMD-re azért illik nagyobb hűtőt dobni, az megint költség.

    Az a durva, hogy az említett 965 úgy 1,5 éve hiánycikk volt a felső kategóriában. Én 'majd 45k-ért vettem a 960T procit, most kb. felét éri... VGA-ból 1 GB ddr3 AMD 5450 passzív már elég jó (ha nincs komoly játék) és újonnan ~7-8k.

    Ha van kedv és idő, akkor érdemes aprón körbenézni. BonFire mielőtt procit veszel dobj egy privit ;)

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák