Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kiskornel #13435 üzenetére

    Egyébként is naturalista, vagy inkább purista vagyok. Lehetőség szerint kerülök minden kihagyható filterezést. És most egy grafittal rajzol portrét kéne megörökíteni, tehát végképp nem akarom "újrarajzolni" a sok szűréssel a ceruzavonásokat és összemosni a papír textúrájával.

    Igen, én is így gondolkodnék, hogy HDR-ben érdemes csinálni mindent (a lehető legtöbb információt megőrizve a köztes lépcsők végén) és csak a legvégén ditherelni 8 bitre.

    Nézegettem még kicsit az eltérő sorrendben feldolgozott képeket, illetve a közepes expozíciót külön is konvertáltam, hogy azzal is összevessem és arra jutottam hogy tényleg jobb HDR-ben átméretezni a képet, a diterelés utáni átméretezés csak hamis élesítést okoz (távolabb esik az eredetitől).

    Egyébként ez lenne a kép, de muszáj lesz kibontani a keretből, mert sehogy sem tudtam kivédeni a tükröződést. [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák