Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Athes88 #19197 üzenetére

    „Na azt hittem már sikerült végre elsajátítanom a technikát de mégse.” – Ne haragudj, hogy pofánröhöglek a mondatért, de nem bírom visszatartani! :DD :DDD :DD

    Nem véletlen írtam, amit írtam a #19168-ban: „A képszerkesztés nem az arccserénél kezdődik, az már magasiskola.”

    Egyébként is kibújik belőlem a kisördög és kérdéseket tesz fel. Miféle „technikát”? Az arccsere az nem technika, hanem egy művelet, amelyet kétszer nem csinálunk ugyanúgy. Ugyanis az alapanyag a lehető legritkább esetben megfelelő. Ami tele van buktatókkal. Az arccseréhez tudni kell kijelölőeszközöket használni, maszkot festeni (és ehhez nem árt, ha van egy Wacom táblád), színgörbéket, színegyensúlyt, színkorrekciókat tudatosan használni, ezen kívül a végeredmény finomításához rétegduplázások, összhatásmódok és áttetszőségi értéket variálására van szükség, retusálóeszközök alapos ismeretére, úgymint klónozó bélyegző, gyógyító ecset, foltozó stb-stb. Végső soron pedig olykor még textúrázni is kell a kész arcot, hogy minél jobban összeolvadjon az eredeti hordozóval.

    Arccseréhez „kenni-vágni” kell a Photoshopot.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák