Új hozzászólás Aktív témák

  • vert!g0

    csendes tag

    válasz Tataniko #940 üzenetére

    Nagyon érdekes dolgok vannak abban amiket leírtál, de...

    Ha az ember vesz egy notebookot 200 ezer forintért ( x1100-al szereltek kb. ebben a kategóriában vannak). Ha igaz az amit írtál, hogy 'csak' össze kell kötni egy-két lábat és jobb VGA-d lesz vagy épp miben mit hol kell állítani a tuninghoz, akkor sem éri meg szerintem.
    Elsődlegesen, mert a notebook nem tuningra való eggyáltalán. A gyártók sem hülyék legalábbis gondolom én. Magyarán mindent úgy próbálnak kihozni, hogy minnél olcsóbb legyen néhol ez sajnos a minőség romlására is megy, de van ahol ezt sikerül jelentősebb romlás nélkül kivitelezni. Azt akarom mondani, hogy szerintem egy notiban az áramkörök, alkatrészek stb... arra az adott sebességre/frekvenciára/feszültségre vannak kikísérletezve ahol még működnek viszonylag stabilan és 'épp' nem égnek el. Szóval nem hinném hogy érdemes lenne több száz ezer forintot kockáztatni pár MHz-ért vagy épp FPS-ért. Mert ha belekontárkodsz és valami nem jól sül el aminek szerintem igen nagy az esélye akkor a garancia repül...
    Szóval szerintem a notiban nem érdemes ilyenekkel 'játszani' egyszerűen nem hinném hogy megéri. Ha erősebb procit/VGA-t vagy épp memóriára van szükséged akkor megveszed a másik 10-20-30... ezer forintal drágábbat. Ekkora összegnél szerintem nem érdemes machinálni ilyenekkel főleg, hogy ha gyárilag veszed meg akkor arra garancia is van és az a rendszer úgy lett kiépítve. Legfőképp pedig szerintem a notiknál figyelembe kell venni a hőmérsékleti tényezőt mivel itt nagyon minimális a hely és nem igazán van kihasználatlan hűtő teljesítmény.

    Szerintem az ilyen noti babrálást és tuningot nem nagyon kellene forcírozni, aki akarja csinálja az ő baja, de szerény véleményem szerint nem éri meg.

    Sorry az offért

    ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

Új hozzászólás Aktív témák