Keresés

Aktív témák

  • Goose-T

    veterán

    válasz @aMoRF #2 üzenetére

    Néhányan már emlegették, hogy mekkora átverés a SEx. Ezek ellenére sokan bedôltek neki. Ez van. Megtanulhatták volna az emberek 40 év alatt, hogy a kommunistáknak nem szabad hinni. Hiába tünik jónak a SEx, legjobban a viszonteladók járnak vele, meg a BSA, mert tud valami eredményt felmutatni.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • Den

    veterán

    válasz @aMoRF #1 üzenetére

    onnantól nem érdemes a történettel foglalkozni, hogy az ismerősöm ismerőse...

    www.simson4t.hu

  • DaSilva

    senior tag

    válasz @aMoRF #1 üzenetére

    Ad 1. Nem vagy köteles beengedni őket a lakásba.
    Ad 2. Nem vagy köteles a sex terméken kívül bármit megmutatni nekik.
    Ad 3. Apeh≠BSA
    A többi igaz. Akinek ilyen félelmei vannak, az beszéljen meg anonim találkát a Moszkva térre.

    huss, fohászom száll feléd

  • alga

    tag

    válasz @aMoRF #1 üzenetére

    Ez a füles egész egyszerűen hazugság. Szerintem egy rosszindulatú topikoló másolta be ide. :(((

    De a lényegre térve, az egész alapjaiban hamis:

    A SEx-es kedvezmény legkorábban 2004 tavaszán, azaz a 2003-as év adóbevallásakor igényelhető vissza. Addig tehát senki semmit nem igényelhet vissza SEx kedvezmény címén, azaz az APEH-nek nincs mit ellenőrizni. (Ugyanis bárki vehet SEx-es terméket, akkor is, ha nem akar visszaigényleni utána semmit. És akkor nem érvényes az eladási tilalom sem, mert az az adóvisszatérítéshez kötött.)

    Másodszor az APEH-nek semmi köze a programok jogtisztaságához, mivel az nem adóügy, tehát nincs jogalapjuk ellenőrizni. Ezt csak a rendőrség teheti meg. Nyilván, ha az APEH-es meglátja, hogy a gép tele van lopott programmal, akkor szólhat a rendőröknek, mint törvénytisztelő állampolgár, de akkor sem kobozhat el, stb.

    harmadrészt a BSA egy civil szervezet, nem hatóság, tehát sem nyomozni, sem ellenőrizni, sem lefoglalni nincs jogosultsága. A BSA csak figyelmeztet az illegális szoftverhasználat veszélyeire (kampányok), segít a legalizációban annak, aki igényli ezt, és a tudomására jutott szoftvervisszaéléseket továbbítja a rednőrségnek. Ezt meg bárki más is megtehetné, ha fontosnak tartaná.


    Mivel a topikindító szövegben utalás történt a kormányra is, így szerintem egész egyszerűen zavarkeltésről van szó. Valaki, aki eléggé utálja a kormányt ahhoz, hogy bármi áron befeketítse, kitalált egy története, és most ilyesztgeti azokat, akik nem eléggé tájékozottak. Aki meg elhiszi, annak úgy kell, kerülje csak a SEx-et, nehogy aztán jól járjon!


    A valóság alapesetben valami ilyesmi lehet:

    Az adóbevallás után, SEx kedvezmény érvényesítése esetén, egyes adóalanyokat ki fog választani az APEH ellenőrzésre. Őket (levélben) felszólítja, hogy mutassák be a megfelelő iratokat, esetleg magát a készüléket, az APEH épületében. Akkor a felszólított illető összeszedi mindezeket, bemegy az APEH-hez, ott végignézik, hogy minden rendben van-e a papírokkal, megvan-e az adott eszköz matricástul, sorszámostul, és ha igen, mehet az illető haza. Az eszköz működőképessége, az eszközök adattartalma természetesen nem tartozik rájuk, nem is fogják nézni. Vagy ha mégis rákérdeznek, akkor sem kell megmutatni nekik.


    Alga

  • beeboy

    addikt

    válasz @aMoRF #62 üzenetére

    de most ez valóban igaz?

    Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Aktív témák