Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TrakToros

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ebben az évben (remélhetőleg) végzek Mérnök-Informatikus szakon főiskolán és az lenne a kérdésem, hogy ezután van-e lehetőségem a Rendőrtiszti Főiskolára jelentkezni?
    2 szak érdekelne, a bűnügyi igazgatási-gazdaságvédelmi szakirány és a bűnügyi igazgatási-pénzügynyomozói szakirány, mindkettőből csak állami támogatottságú indul. Mérnök-Informatikus szakon viszont már elhasználtam az állami támogatott féléveim nagy részét:( Vagy ebben az esetben a 2 nincs összefüggésben?
    A kérdésem, hogy Mérnök Informatika diploma ér e plusz pontot+van-e esélyem bejutni, ha már rendelkezek diplomával? Milyen lehetőségeim lennének a bejutásra (akár hosszabb távon)?

    Köszönöm előre is a választ.

    [ Szerkesztve ]

    A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

  • TrakToros

    csendes tag

    válasz runner 125 #5346 üzenetére

    2 dolgot nem értek:
    1) Akkor aki már letesz 1 diplomát, az gyakorlatilag el is veszti a lehetőséget, hogy az RTF-re jelentkezzen ? Itt most Nappali állami és (szakközép elvégzése után) Levelezői államira is gondolok. (Mivel a szakok 97%-a csak Állami támogatottságú)
    Nem akarok megbántani senkit, de ha ez tényleg így van az RTF esetében is, akkor ez egy óriási nagy baromság. Apropó levelező, ha diploma után elvégezném a szakközépet, szolgálnék 3 évet, de ezek után nem tudnék tovább tanulni RTF-en, mert már van diplomám?! (Ez azért is érdekes, mert pl van nem 1 olyan diploma, amivel ha rendelkezik a nyomozó pluszba, az segítheti a munkáját)

    2) Ha valaki 7 félévet lehúz 1 főiskolán, majd átjelentkezik akkor 3 félév után kidobják még akkor is ha addig kitűnő volt az eredménye, mert letelt a 10 félév és költségtérítés meg nincs?

    Nagyon kusza ez nekem, de ha Magyarországon tényleg nem tud olyan RTF-re jelentkezni akinek már van diplomája, az nevetséges lenne. És még csodálkoznak, hogy nincs elég rendőr? Jó hogy nincs, ha a jelentkezők felét kiszórják nevetséges szabályok miatt és szinte már túlzásnak minősülő fizikai teszttel (itt most a szakközépre gondolok, nem az RTF-re!)

    OFF:
    RTF-hez oké, de nem értem miért kellett ilyen bonyolult pontrendszer a szakközép fizikai felméréséhez...az USA-ban csak minimum határ van amit el kell érni, aki eléri az megfelelt és sokkal barátságosabbak a követelmények is...pedig azért ott keményebb bűnözök vannak, mint Magyarországon. Néhány példa New York Rendőrakadémiájának követelményeiből 20-29 éves férfiak számára (minimum követelmények, aki ezeket teljesíti, az megfelelt): 1 perc alatt 38 felülés, 1 perc alatt 29 Fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás és 2.4 Km lefutása 12perc 29másodperc alatt...szerintem sokkal barátságosabb, mint a magyar :( Ráadásul valahol még ennél is lightosabb...pl Baltimore-ban (600+ ezer fős város, szóval nem falu) 1 perc alatt 29 felülés és 20 fekvőtámasz kell és a 2.4 Km futásra 16perc 28másodperc van :Y
    /OFF

    [ Szerkesztve ]

    A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

  • TrakToros

    csendes tag

    Üdv!
    Rendőrtisztire hogy van a ponthatár? Az az átlag minimum 400 pontba beleszámolják az alkalmasságin elért eredményt is?

    Irodalomból és történelemből 4/5-ösre érettségiztem, matekból 3-asra, angolból 5-ösre, van közép c nyelvvizsgám is, de felvi pontszámítóval csak ~330 pontom van csak, nem tudom elképzelni az a maradék 70-t honnan tudnám előkaparni...ha gyorsan megszerezném a felsőfokú nyelvvizsgát, az is csak +11 lenne... vagy a Rendőrtisztire, nappali képzésre ennyire szín 5-ös, mindenből 91%+-os érettségivel rendelkező zseniket vesznek csak fel?

    +

    Másik kérdésem:
    Látom, hogy átlag 370 jelentkezőből 300-at nem vesznek fel, ennyire magas a követelmény (beleértve a fentebb említett dolgot is) VAGY ilyen sok ember megy oda gyenge, katomás tanulmányi eredménnyel/bármilyen fizikai felkészülés nélkül, abban reménykedve, hogy úgyis felveszik?

    Köszönöm előre is a válaszokat.

    A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

  • TrakToros

    csendes tag

    válasz TrakToros #5822 üzenetére

    Jah még annyit, hogy Rendőrtisztire mennyi a korhatár?

    Valahol 25-t hallottam, de nem vagyok benne biztos. Jövő augusztusban leszek 25-t, ha idén nem vesznek fel, tudok jelentkezni még jövő szeptemberre?

    A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

  • TrakToros

    csendes tag

    válasz -NOKIA- #5824 üzenetére

    Én a gazdaságvédelmi szakirányt néztem ki, azonban a 343 pontom édes kevés, 62%-os irodalom+91%-os töri nem a legjobb kombináció :(

    Azon gondolkodom, hogy beadom egy szakközépbe, majd 3 év múlva levelezőire az RTF-re (közbe meg gyorsan lerakom a felsőfokú nyelvvizsgát)...bár ezzel az a gond, hogy az ismerőseim hülyének néznének, mert civil diploma (nem jog vagy közgáz)+4/5ös érettségi mellett olyan iskolába mennék, ahova még a szomszéd gyereket is felvették, aki 5. osztályos tananyagot oktató szakmunkásképzőt alig tudta elvégezni (félre ne értsen senki, senkit sem akarok megbántani!) :O

    Meg gondolom civil diplomámmal rendőr iskolába történő felvételin kitörölhetem ... ah, kicsit elnyomta a kedvem ez a magas ponthatár.

    A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

  • TrakToros

    csendes tag

    Kérdés:
    Fizikai alkalmasságin felüléseknél be lehet-e akasztani valamibe a lábat/támasztja-e valaki? Vagy szabadon kell hagyni? Azt tudom, hogy amerikai rendőrség és a Szövetségi Nyomozóiroda fizikai felvételén 1 ember (aki számolja) támasztja a lábat, de a magyar rendőr szakközép/rendőrtiszti fizikaiján is így van?

    A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

  • TrakToros

    csendes tag

    Sziasztok!
    Meg tudná mondani valaki, hogy a felvételinél esedékes orvosi alkalmassági vizsga kiváltható-e 6 hónaposnál nem régebbi repülő orvosi alkalmassági vizsgával ? Józan paraszti ésszel én azt mondanám, hogy igen, mivel a reporvos is van bőven olyan szigorú, mint a rendőr orvosi, de papíron is ki lehet-e váltani? Vagy mindenképp el kell végezni, még akkor is ha odaállítok szigorúbb alkalmasságiról származó jelentéssel?

    A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

  • TrakToros

    csendes tag

    Sziasztok!
    Hozzátok, mint szakmabeliekhez lenne kérdésem.

    9 évvel ezelőtt 15 évesen sikerült egy szép kis szerzői jogos ügybe keverednem mivel hülyegyerek voltam és ugyanúgy, mint bármely 15 éves, én sem voltam tisztában a törvénnyel.

    Az eredmény egy felfüggesztettel lezárt rendőrségi eljárás és kirendelt pártfogó lett, valamint a rendőrség közbenjárása nélkül a sértetteket is kártalanítottam.

    Szerintetek egy 15 évesen elkövetett, 9 évvel ezelőtti esemény automatikus elutasító ok?

    Azóta patyolattiszta vagyok, pótoltam a szükséges jogi ismeretet, lediplomáztam és ECDL, jogsi, valamint nyelvvizsga miatt 18 többletpontom is lenne.

    Jelenleg anyanyelven kívül még csak angolul beszélek, de már tanulom a japánt (simán van esélye, hogy Pesten leszólítson 1 japán turista).

    Családban 2, ismerettségi körben további 4 rendőr van, szóval érthető a választást.

    Azonban, szerintetek érdemes beadnom, tehát van esélyem vagy gyerekként már sikerült is tönkretennem a jövőmet ezen a téren?

    [ Szerkesztve ]

    A traktorosok,kombájnosok jó emberek:)

Új hozzászólás Aktív témák