Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz Lauda #8894 üzenetére

    Nah, mi nincs így?

    Nincs Köhém rendelet? Csak mert hatályos! Nem kevered véletlenül a tartalék izzókészlettel, ami VALÓBAN nem kötelező már? Azt ki is vették a Köhém rendeletből.

    Tudnál nekem valamit mutatni azzal kapcsolatban, hogy a Köhém rendeletben nem szerepel már álláspontod szerint az Egészségügyi csomag?

    Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

  • Vertigo18

    addikt

    válasz Lauda #8896 üzenetére

    Értettem, főnök! :D

    Szerintem nézz utána te! Egy cikkre hivatkozol szerintem, amit még 2012-ben írtak. De akkor legalább vágd be ide, hogy mindneki lássa, ne csak puffogtass!

    Amit te csinálsz, az közemberek cikkeinek emlegetése, ráadásul forrás nélkül...

    Amit ÉN csinálok, az TÉNYEK közlése! A 6/1990-es Köhém rendelet 106. §-a kimondja, hogy KELL, hogy készenlétben ott legyen egészségügyi csomag a gépkocsiban. Ott van, hatályos jogszabály, fehéren-feketén előtted.

    Ugye nem gondolod, hogy amennyiben a rendőr felfed nálad egy SZABÁLYSÉRTÉST, jogsértést, akkor majd "nem intézkedik"? Megállít az autóddal, kiderül, hogy nins nálad Eü csomag, mondod neki, hogy "szerinted már nem kell", Ő említi, hogy JOGSZABÁLYT SÉRTESZ, majd hagy elmenni, ugye? Se egy figyelmeztetés, se bírság, feljelentés, igaz?

    Pár dologban egyezzünk ki annak érdekében, hogy továbbléphessünk erről az értelmetlen vitáról:

    1., a HATÁLYOS jogszabály szerint (belinkeltem!!!) KELL Eü csomag...
    2., rendőr, ha szabálysértést, bűncselekményt, jogsértést észlel, intézkedni köteles...
    3., az intézkedés szabálysértés esetén lehet helyszíni bírság, feljelentés, figyelmeztetés...

    Ergo: rakd már össze a hármat, kérlek!

    :R

    Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

  • Vertigo18

    addikt

    válasz Lauda #8898 üzenetére

    De nem érted, amit mondok! Nfm??? Nemzeti Fejlesztési Minisztérium? Mi a fene az? Nincs is már olyan, vagy csak én tudom rosszul? Már megszűnt tavaly! És mije van??? "Közleménye"??? Az meg mi a szösz? A Rendőrség JOGSZABÁLYOK alapján dolgozik, nem cikkek és "közlemények" alapján. Mellesleg megjegyezném, hogy immáron harmadik alkalommal kérem, hogy "linkeld be nekem", amire hivatkozol, te pedig harmadszor vágod a képembe, hogy ÉN nézzek utána! Nem vagyok mindentudó, de ezzel dolgozom, tisztelt fórumtárs!

    Továbbá ÉN belinkeltem a HATÁLYOS jogszabályt, te pedig hivatkoztál valami közleményre, amit nem tudsz linkelni. A rendőr BÜNTET, ha jogszabályt sértesz! A hatályos jogszabály (6/1990-es Köhém rendelet) alapján jogszabályt sértesz, ha nincs nálad Eü-csomag! Ott van fent a link, ellenőrizhető!

    Azt még elárulhatnád, hogy ki emleget itt - rajtad kívül - Kresz szabályokat? A Kreszben nincs szó az Eü-csomagról! Nem is írtam sehol sem, hogy azt a jogszabályt sérted meg. Egészen pontosan elmondom neked, hogy a "6/1990-es Köhém rendelet 106§-a alapján, a 2012. évi Szabálysértési törvény 224. §-a alapján" leszel megbüntetve.

    Jééé, sehol a Kresz emlegetése! Mert, ugyebár... Gépkocsi vezetőjeként NEM CSAK a Kresz szabályai vonatkoznak rád! Mondok egy másik példát: mutasd meg nekem légyszíves, hogy hol van az a KRESZ-ben, hogy nem lehet piros színű az első helyzetjelző lámpád!

    És köszönöm, hogy bevágtál még egy "cikket"! :D Majd hivatkozz a cikkíróra, ha véletlenül egy kolléga mégis megbüntet! ;)

    De tessék, én is linkelek egy cikket, biztos igaz! Hiszen "cikk"! :B

    [ Szerkesztve ]

    Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

  • Vertigo18

    addikt

    válasz Lauda #8901 üzenetére

    Én is így gondolom!

    Remélem segítettünk a kérdezőnek! :R

    Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz Lauda #8907 üzenetére

    Az oké, de a kérdés az volt, hogy fog-e történni valami, ki is vizsgálják-e a névtelen bejelentéseket kisebb kaliberű bűncselekmények esetében is.

    @LuckyL

    VPN-t? Áh. Egy olyan hülye gyereket képzelj el, aki egy pohár forró vizet is képes lenne elrontani.
    Egyébként a VPN is lenyomozható ha már itt tartunk.
    Na mindegy, megtörtént a dolog linkekkel, kíváncsian várom a fejleményeket.

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Lauda #8963 üzenetére

    Ahha. Csak az a vicc, hogy szinte épphogy csak kitoltam a kocsi orrát az útra. Ez nem volt fél méter sem... Tehát, ~5-10cm-el lógtam bele az ő nyomvonalába. Ami részéről eléggé az út széle felé húzott. Mintsem középen. (A felezővonal és az út széle közt.) Ha kikanyarodtam volna elé, akkor oldalba ver. De nem. Csak elindultam. De meg is álltam, mire észrevettem, hogy nem is 50-el jön, s h esze ágában sincs lassítani, fékezni, nemhogy bekanyarodni...
    Minimális kormánymozdulattal elkerülhette volna azt az ~5-10cm-es ütközést a kocsi orránál. Ami annyira pont elég volt, hogy letépje a lökhárítóm, a hűtőt, lámpát, s még a kasztni is elnyomódjon...
    Tehát ennyire mentem, kanyarodtam ki elé... :F
    Mert ha kimegyek, s oldalba vág, ok. 1000% én vagyok a hibás. De ilyenért?...... :Y

    Tehát akkor ez azt jelenti, hogy kirakhatom index-et, s szabadon, nyugodtan, hasíthatok végig Üllői úton befelé. S egyáltalán nem leszek hibás, ha ~10-9 kikanyarodik elém a mellékútról...
    Mert ez kb azt jelenti, hogy szabadon indexelhetek. Ha bekanyarodok, ha nem.
    Azt ha a kikanyarodó kijön, ő lesz a hibás.... :C :C :C

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Lauda #8966 üzenetére

    De engem mégis megtévesztett, mert nem kanyarodott be. S továbbra sem mentem olyan szinten ki elé, hogy "elé", hanem épp csak kidugtam a kocsi orrát. Ő ballra tekeri 2cm-t a kormányt, és simán elkerül. De neem.
    Satu... (Y) big like
    Se bizalmi elv, se előzékenység elve, totál megtévesztés. És én vok a hibás. Nem értem én ezt.
    De ha én csinálnék így. Hogy indexelve közlekedek. Akkor is én lennék a hibás.
    Értem... Vagyis nem értem...
    Mindegy ki, hogy vezet. Ha én vagyok a másik fél, én vagyok a hibás. Mert én vagyok Bajgunar.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Lauda #8968 üzenetére

    Akkor még azt had kérdezzem meg.
    Ha akkor rendőrt hívok. Kit, hogy büntetnek meg? Vagy ha tovább megyek. Tudok e valahogy? Vagy mi lehetett volna ennek a végeredménye? Feljelentés? Ki hogy, kinek fizet?
    Jelen esetben a biztosítóval vitáztam 6-8 emailen keresztül... De csak azt taglalja, hogy ő főúton ment. Punk-tum... Én vagyok a hibás. És én fizessek mindenkinek.
    Ok. Kifizetem az ő ~20k-es lámpaeltörés kárját.
    De nekem több mint 300k volt. Ezt akkor nyeljek le, s törődjek bele?
    Csak hogy tudjam, máskor HA ilyen van, mire számítsak?

    A másik kérdés meg bennem, hogy ok, főúton jött. Ha ott áll egy autó, ahol én. Elég nehézkesen fordul be. Főleg ha nem húzódik le atom a szélére, bele a bokorba. Hogy a lekanyarodó beférjen. Vagy leviszi a kocsi hátulját, vagy a másikoldali árokba megy...
    Így meg ~megállásra kényszerül a főúton, hogy (jelen esetben én!) kijöjjek az utcából, hogy ő be tudjon kanyarodni.
    Ergo megállásra kényszerítem.
    Ez káosz... Vicc.

    Láttam h jön, indexel. Jobbra néztem, hogy ürrs e, hogy kiforduljak, hogy ő megállás nélkül beforduljon.
    Éppcsak megindultam. Mire észrevettem, hogy nem lassít. Megálltam. De ő nem bírt, s nem is akarta elkerülni a bajt. Belémcsúszott.
    Jóhiszemű, előzékeny voltam. Rutinból indultam. DE próbáltam elkerülni az ütközést. Majd 17 éves jogsival, joccanás nélkül, szarrá tör egy 2 hetes jogsis... A megtévesztő indexelésével.
    Ilyen soha nem volt! Máskor is kifordultam így. Időbe láttam h lassít. Stb. Ez most nem jött össze. De h egyedül magam vigyem el az én károm.:( Ez kicsit lehúzott anyagilag.
    Lehetett volna "harcolni" valamit? Közlekedésivel, rendőrség, biztosító? Ha nem hagyom annyiban? Vagy csak mégnagyobb büntetést kapok?

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Predator2

    addikt

    válasz Lauda #8987 üzenetére

    Ha 14 nap múlva sem kapom vissza a pénzem, akkor már a rendőrségen kell feljelentést tennem igaz?

    >> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

  • Predator2

    addikt

    válasz Lauda #8989 üzenetére

    Hmm, mivel ez szerintem csalás, gondoltam a rendőrségre tartozik.
    A járási hivatalon belül, melyik osztály foglalkozik ilyen ügyekkel?

    >> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

  • S e t h

    nagyúr

    válasz Lauda #9030 üzenetére

    Az egyre nagyobb méreteket öltő munkanélküliség miatt azért ez nem egyértelmű.
    Állítólag- egyes oldalakon megjelent hírek alapján - az osztrák határközeli bv. intézetben elkezdték elég gyorsan feltölteni az állományt.
    Na vajon miért?

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Új hozzászólás Aktív témák