Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz truba #5575 üzenetére

    Testvér!

    Hidd el, neked van szerencséd! Itt főleg az utolsó mondatodra gondolok, ezt arra értem... :R

    Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

  • S e t h

    nagyúr

    válasz truba #5575 üzenetére

    Egy példával had reagáljak az általad leírtakra.
    Hosszú évekkel ezelőtt felreppent a hír ,hogy egy közrendes tag kérte az áthelyezését bűnügyre.
    Nem szoktam ilyet csinálni, de akkor felhívtam a vezetőnk figyelmét, hogy a közrenden konkrétan pezsgőt bontanak a srác távozása esetén és nagyon sok problémánk lesz még vele.
    Ő azt mondta ,hogy tudni fogja kezelni a helyzetet.
    Nem tudta.Képzelj el egy hidrogénezett hajzatú göndör fürtös embert, aki ha olyanja van üvöltözik az állampolgárral, bűnözők a barátai és esténként a tuningos verdájával 120-150km/h-s sebességgel full részegen száguldozik és persze erről a városban mindenki tudott.
    Nekem elegem volt abból ,hogy a helyszíneken mentegetőznöm kellett a sértettek, tanúk előtt, hogy a kolléga miért nem tud viselkedni, miért csapkod maga körül és szitkozódik orditozva. Többször helyre raktam ,de utána csak áztatott a hátam mögött, ami nem nagyon hatott meg, de ez is kellő támpont volt a személyiségét illetően.
    A főnököm azt mondta egyszer ,hogy nem tudom kezelni a srácot, mondom lol, átveszed, nem foglalkozol vezetőként azzal ami egy város számára nyilvánvaló, de még én nem tudom kezelni.E beszélgetés után egy héttel részegen okozott balesetet, amelynek során az utasának a gerince eltört, de emellett szem.szab,megsértése miatt is eljárás indult ellene, ugyanis az utasa egy reménybeli szponzor volt, akit rá akart venni ,hogy támogassa az ő rally versenyzős törekvéseit, de a srác nem akart beülni az ittas "kolléga" mellé, de azért ő jól betuszkolta.
    A sztorit csak azért írtam le, hogy megkérdezzem, te milyen vezetői magatartással vezetted volna rá a srácot, hogy nem hogy nem etikus amit művelt, de konkrétan napi szinten követ el bűncselekményt, amellyel rontotta az állomány megítélését.

    Más.
    Nem megbántani akartam pl.a bv-s srácokat, akik átkerültek hozzánk, de sajnos a tapasztalataim nem túl rózsásak velük kapcsolatosan.
    Az általánosítás gyanúját is elkerülve azért meg kell említenem ,hogy van közöttük olyan is akinek a munkája kiemelkedő , példaként szolgálhatna azon kollégák számára, akik a szolg. járműből könyökkel kilógva bömböltetik a tuc-tuc zenét és úgy gurulnak fel és alá a városban.
    Vannak olyan kollégák akikben látom a tüzet, ugyanazt a tüzet, ami bennem lobogott anno és velük szeretek is dolgozni , segíteni nekik azon dolgok elsajátításában ami által jó rendőrök lehetnek.
    De ne haragudj, olyanokkal nem tudok foglalkozni akik - véleményem szerint - valami esztelen tévedésből kerülhettek a testületbe és csak szégyent hoznak a mundérra. Ők saját maguk alatt ássák a gödröt és pár év alatt le is morzsolódnak, általában egy-egy büntetőeljárás folyományaként.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Új hozzászólás Aktív témák