Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    nemrég találkoztam élőben ilyen fekete lyukacsos szemüveggel, amit jópár éve tv-ben lehetett látni. ilyen fekete műanyag az egész, a lencse helyén is műanyag van (fekete) de apró kis lyukak vannak rajt, amiken ki lehet látni. és ez állítólag javítja az ember látását. használt valaki ilyet? :U vélemények?

    más: szeptember óta van szemüvegem és még mindig nem sikerült megszokni. mondjuk csak egyetemen használom (ami ugye nem kocsma hogy egész nap ott legyek :D tehát nem sokat van emiatt használva), meg néha gépezéshez, ha sokat kell olvasni monitorról.
    lencse típus meg ilyenekről fogalmam sincs :D -1 -1 dioptria (a keret saxoo meg valami típusszám is van ráírva, bár ez igazából érdektelen abóbl a szempontból amit mondani akarok, bár ha már itt tartok eléggé lehaltam azon, hogy kb. 15k alatt szinte nem is lehet venni keretet... (a szemcsimben pl. a keret vmi 18k volt a 2 lencse meg 15k... :U aszittem a lencse a drága alapból)). viszont emlékszem mondták h ilyen vékonyított vagy mi lencsét ajánlanak. namost ez kicsit gyanús nekem h kb. 3mm vastag. (szóval 1 dioptria, vékonyított lencse 3mm kb. akkor milyen egy 5-6dioptriás nem vékonyított? :U) lehet h átb@sztak? :U

    na a másik, hogy mivel lehet (ha lehet) javítani ezen valamit? -1,5 vagy -1,25 lenne, de valami szögös téma miatt van az egész (cilinder talán?) és a megfelelő lencsével oldalt tök torz minden, pontosabban pl. az egyenes vonalak szabályosan hullámoznak ahogy mozgatom a fejem :D (csak felrakom a szemcsit és máris olyan mintha be lennék b@szva :DDD) szóval -1 -1 lencse lett.
    hallottam ilyen akupunktúrás témáról, meg múltkor láttam ilysen műanyag szemüveget is amit fentebb írtam.

    ill. adtak 1 ilyen selyem vagy nemtommmi kendőt amivel lehet törölni a szemüveget, de ha véletlen összefogdozom, akkor egy idő után nem nagyon akar lejönni róla a kosz. mivel szoktak szemüveget tisztítani? :U gondolom nem sima ablakpucoló cuccokkal mert az ilyen mindenféle rétegeknek amiket rázúznak nem hiszem h jót tesz. :U

    nah asszem több kérdésem most nincs is :DDD ;]

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák