Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz zoltanz #5444 üzenetére

    A Ralink chipsetekhez kétféle driver létezik. (Pontosabban három, de a harmadik a ralink saját, eredeti drivere, ami ősrégi, elavult és már nem működik.)

    Az első az eredeti ralink driverekre épülő legacy sorozat (rt2400, rt2500, stb.) Ezekhez régebbi kernel kell (úgy rémlik, a 2.6.20-as sorozat előttiek), az ebben lévő régi WLAN-támogatás, software mac addon. Csak alapvető funkciókat támogat, illetve a hozzá adott rutilt programmal lehet kezelni. (Ez olyasmi, mint a Windows saját wifi-kezelője, de csak ralink chipsettel működik.)

    A fejlettebb driver a 2.6.2x-es sorozatban jött be. (Talán 2.6.23-tól.) Teljeskörűen Linux-kompatibilis - ez azt jelenti, hogy pl. a NetworkManager is ismeri, támogatja a standard linuxos wifi-kiegészítéseket. Ehhez viszont semmi más program, driver nem kell, benne van minden a gyári a kernelben, csak bekapcs a megfelelő wifi/wlan-támogatás.

    Amit írtál, az rt71/73-as driver, vagyis a régi verzió. Ehhez a kernelben csak a Wireless LAN driverek támogatását kell bekapcsolni, valamint a Wireless Extensiont. Szerintem minden disztribúcióban így van - vagyis csak telepítened kell az rt61 (rt71?) csomagot. Keress rá a csomagkezelőben, milyen Ralinkes driverek vannak.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz zoltanz #5444 üzenetére

    úgy van, ahogy Sipi mester mondja. én is cvs-ben szedtem le az rt71 forrását, majd fordítás, és ment. debian alatt, picimacis kártyával. hogy honnan... azt a gúgli tuggya :D

Új hozzászólás Aktív témák